Догори
Дати відгук

В Україні почали вітати із Днем російських заповідників

Україна вшановує працівників природно-заповідного фонду 7 липня.

3 хв на прочитання11 Січня 2021, 13:36
Фото: Facebook-сторінка Національні парки та заповідники України Фото: Facebook-сторінка Національні парки та заповідники України
Поділитись:

У соцмережах та на офіційних сайтах адміністрацій сьогодні, 11 січня, ширяться вітання із Днем заповідників та національних парків. Проте мало хто пам'ятає, що 11 січня було обране на честь річниці утворення першого державного заповідника на території Росії — Баргузинського заповідника у 1916 році.

Варто зауважити, що вперше День заповідників людство почало відзначати у 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи та Всесвітньої організації дикої природи. 

Українці ж мають своє свято. 7 липня, на Івана-Купала, країна вшановує працівників природно-заповідного фонду.

Цього дня дякують усім працівникам, які оберігають для нащадків чотири біосферних,19 природних заповідників й 43 національні природні парки. 

На території сучасної України перший заповідник був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це був перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».

А наймолодшим заповідником став Чорнобильський радіаційно-біологічний біосферний заповідник, який створили у 2016 році в зоні відчуження, розташований у межах Іванківського та Поліського районів Київської області у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Площа заповідника  226 964,7 га. У грудня 2020 року його внесли до Бази природоохоронних територій світу. 

До створення Чорнобильського біосферного заповідника статус найбільшого в Україні мав Чорноморський біосферний заповідник. Він був створений у 1927 році та охоплює площу в 109 254,8 га. Розташований на території Херсонської області та частково Миколаївської. На території заповідної зони росте приблизно 60 видів зникаючих, ендемічних рослин. Тут мешкають 29 видів тварин, які занесені до Червоного списку Європи, і 124 види тварин, які занесені до Червоної книги України.

Найменший за площею заповідник України —  Мис Мартьян. Заснований 1973 року. Площа заповідника — 240 га. Розташований поблизу Ялти. Унікальність і наукова цінність заповідника полягає в тому, що тут зберігаються типові природні ландшафти і багатий генофонд флори та фауни середземноморського типу. Заповідник Мис Мартьян — єдиний природний заповідник України, який не має,у порушення Закону «Про природно-заповідний фонд України» свого юридичного статусу, а також рахунку, печатки, директора, бухгалтера, наукового відділу, служби охорони

До еталонних територій на планеті рішенням Бюро ЮНЕСКО зарахували заповідник Асканія Нова. Назву місцевості дав один з її попередніх власників — герцог Фрідріх Фердинанд Ангальт-Кетен-Плесський у 1841 році на честь маєтку Асканії в Німеччині. Сам заповідник заснований у 1898 році. Розташований на території Сучасної Херсонської області. Заповідник відомий тим, що одним із перших отримав для розведення коней Пржевальського. 

Як ми писали раніше, лише за один рік російсько-української війни у Донецькій і Луганській областях спалили тисячі гектарів лісів та майже знищили 18 заповідників.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.