Догори
Дати відгук

В Україні нарахували тисячі невиліковних хворих

У НСЗУ стверджують. що всі вони отримують все необхідне для покращення якості життя

1 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 12:41
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Понад 320 тисяч українців невиліковно хворі та потребують паліативної допомоги. Такі дані оприлюднила НСЗУ.

Останнім часом наша країна перейшла на європейську модель надання паліативної допомоги. Це означає, що невиліковно хворі пацієнти не обов'язково мають доживати віку в стінах лікарня. Протягом двох тижнів їх можуть помістити в стаціонар, аби надати кваліфіковану медичну допомогу та стабілізувати стан. Після цього людина може повернутися до звичного життя вдома. 

Де надають паліативну допомогу

НСЗУ законтрактувала у цьому році 485 медзакладів. З них 431 медзаклад надає допомогу пацієнтам в стаціонарних умовах, а 203 спеціалізуються на наданні мобільної паліативної допомоги. 

До кого звертатися, аби її отримати 

Щоб отримати  паліативну допомогу безоплатно, пацієнту потрібно звернутись до свого лікаря, з яким укладено декларацію, або до лікуючого лікаря, який за необхідності випише направлення на отримання паліативної допомоги в стаціонарі, або надання її мобільною службою за місцем перебування пацієнта.

Які послуги безоплатні 

  • лікування симптомів захворювання
  • ефективне знеболення
  • респіраторна (дихання) та нутрітивна (медичне харчування)  підтримка
  • психологічна допомога
  • навчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій.

Нагадаємо, що ситуація з фінансуванням медичної галузі в областях перебуває на низькому рівні. Через це хоспіси опинилися на межі виживання.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.