Догори
Дати відгук

В Оксфорді створили вакцину від COVID-19 майже без побічної дії

Британські вчені оприлюднили результати досліджень

2 хв на прочитання20 Липня 2020, 20:33
Фото bbc.com Фото bbc.com
Поділитись:

Вакцина від коронавірусу, розроблена Оксфордським університетом, виявилася безпечною і здатною провокувати реакцію імунної системи. В її випробуванні взяли участь 1077 людей. Про це повідомляє УНІАН посилаючись на BBC

У добровольців, яким робили ін'єкції препарату, виявили антитіла й Т-лімфоцити, здатні боротися з коронавірусом. Результати дуже обнадіюють. 

Однак, видання зауважує, що ще зарано говорити, чи можна за допомогою оксфордської вакцини забезпечити захист населення від COVID-19. Подальші дослідження тривають. 

Втім, уряд Великої Британії вже замовив 100 мільйонів доз цієї вакцини. Вона називається ChAdOx1 nCoV-19 й була розроблена з безпрецедентною швидкістю. Вакцина виготовлена з генетично зміненого вірусу, який викликає застуду в шимпанзе. Його сильно змінили для того, щоб він не міг заражати людей, а також щоб був "схожим" на коронавірус. Вчені добилися цього, включивши генетичний код з білків в "шипах" COVID-19, за допомогою яких він чіпляється до людських клітин, у вакцину, над якою працювали. Таким чином, препарат нагадує коронавірус. Й імунна система здатна вчитися на ньому атакувати справжній вірус. У проблемі COVID-19 велика увага приділялася антитілам. Але вони — лише частина захисту людського організму від хвороби. Антитіла здатні робити коронавірус неактивним. Т-лімфоцити або білі кров'яні тільця допомагають координації імунної системи й здатні визначати, які клітини в тілі були заражені, а також знищувати їх. Майже всі ефективні вакцини провокують реакцію антитіл й Т-лімфоцитів. Рівень Т-лімфоцитів досяг пікового значення через 14 днів після вакцинації. А рівень антитіл лишався на піку навіть через 28 днів. 

Втім, дослідження ще триває достатньо довго, щоб можна було сказати, на який час вакцина може забезпечити імунітет. Чи безпечна оксфордська вакцина? Так. Але є й побічна дія. У 70% учасників досліджень з'являлася температура або головний біль. Але вчені кажуть, що ці проблеми вдалося вирішити за допомогою парацетамолу. Жодних небезпечних для життя ефектів вчені не спостерігали.

Тим часом, на Київщині порушили карантин й влаштували веселу вечірку на баржі, через це поліція відкрила 6 кримінальних справ (відео, фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання5 хвилин тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання54 хвилини тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання3 години тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання4 години тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання5 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання5 годин тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання6 годин тому