Догори
Дати відгук

В Америці народилася дівчинка, яка лише на два роки молодша за свою матір (відео)

2 хв на прочитання03 Грудня 2020, 06:30
Поділитись:

У США народилася дівчина з ембріона, який заморозили 27 років тому, у 1992 році. Це новий подібний рекорд з тривалості замороження, а попередній встановила старша сестра немовляти декілька років тому у тій самій сім'ї. Повідомляє "ТСН".

Нині новонародженій Моллі Гібсон трохи більше ніж місяць. Її батьки Тіна і Бен Гібсон із Теннессі, які довгий час лікувалися від безпліддя. Скористатися своїми яйцеклітинами та спермою пара не могла, адже виявилася повністю безплідною. 

Тоді вони скористалися донорським ембріоном вперше у 2017 році. Вони вибрали його, зважаючи на ріст біологічних батьків, оскільки менших дітей легше народжувати. Пізніше закохані дізналися, що їм дістався дуже «старий» ембріон, але лікарі запевнили пару, що на здоров'я дитини це ніяк не вплине.

Так народилася попередня рекордсменка Емма. Ембріон пробув в рідкому азоті 24 роки. Тепер на світ з'явилася її молодша сестра Моллі та встановила новий рекорд. 

Сім’я завагітніла з допомогою Національного центру донорства ембріонів, релігійної некомерційної організації, яка зберігає заморожені ембріони, які вирішили не використовувати пацієнти під час штучного запліднення. Тоді може утворитися більше ембріонів, ніж потрібно. Так, лікарі зазвичай переносять в матку один-два ембріони, а ще декілька залишають про запас, якщо перший не приживається.

Коли запліднення стається швидко, решта ембріонів залишається. Тоді батьки можуть попросити клініку знищити їх, забрати на дослідження або заморозити. Заморожені ембріони пара може використати пізніше, або ж віддати на донорство.

Найцікавіше, що дівчатка повністю рідні сестри, вони були з одної групи зайвих ембріонів від яких відмовилися на користь науки біологічні батьки.



До того як Ема, а потім і Молі, встановили рекорди, про життєздатність «старих» ембріонів мало що було відомо. Ембріони почали заморожувати в різних країнах близько 40 років тому, а єдиного їх реєстру не існує. Вважається, що сучасна технологія заморозки дозволяє зберігати статеві клітини й ембріони необмежено довго.

Нагадаємо, у Рівному крихітка народилася у "сорочці" (фото 18+).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost