Догори
Дати відгук

Уже не тільки яйця: у США почався дефіцит яловичини

Тарифні плани Дональда Трампа зроблять ситуацію ще гіршою, а бургери — дорожчими.

3 хв на прочитання18 Березня 2025, 00:36
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

У США через пташиний грип яйця вже продаються по $5 за десяток. А тепер і яловичина, яка дорожчає вже кілька років поспіль, стає дефіцитом — завдяки запропонованим Дональдом Трампом тарифам ситуація може погіршитися ще більше, пише The Economist.

З січня 2020 року середня ціна за 1 кг яловичого фаршу зросла з $8 до $12, згідно з даними Бюро статистики праці. Це зростання на 45 %, що майже вдвічі перевищує загальний рівень інфляції. Зростання цін є результатом високого попиту в поєднанні з обмеженою пропозицією, згідно з Національною асоціацією виробників яловичини, лобістською групою галузі. Через недостатнє інвестування десять років тому американське поголів’я великої рогатої худоби стало меншим, ніж у минулому, але американці все ще люблять бургери та стейки. Зараз в країні спостерігається нестача яловичини.

Імпорт урятував ситуацію. Ще у 2022 році Америка була нетто-експортером яловичини. Зараз ситуація змінилася. Торік імпорт склав 2 млн голів живої худоби та 2,1 млрд кг м'яса — рекордний показник. Це зупинило подальше зростання цін.

«Проте пан Трамп, здається, більше стурбований тим, що іноземні стада перетинають кордон, ніж інфляцією», — вважають у виданні. Йдеться про те, що з березня на своїй платформі в соціальних мережах Truth Social президент виклав нову позицію. 2 квітня він запровадить нові високі тарифи на імпорт сільськогосподарської продукції. Це, ймовірно, стосуватиметься і яловичини. Фермери, за його словами, повинні «готуватися» вирощувати їжу для продажу американцям і «отримувати задоволення».

Можливо, це гарна новина для скотарів. Адже, на відміну від фермерів, які вирощують сою та здебільшого експортують свій урожай і тому постраждають від взаємних тарифів, вони перебувають у середньо-рідкісному виграші: американці вже є покупцями, й обмеження імпорту лише підштовхне ціну вгору.

«Можна навести аргумент... що це насправді допоможе внутрішньому ринку», — каже Стів Сандерман, власник ранчо на північному сході Небраски. Проблема, продовжує він, полягає в тому, що ранчо — це набагато складніша справа.

«Ми намагаємося перебувати у фазі відновлення стада», — каже він. Раптовий стрибок цін спонукатиме фермерів продавати свої запаси, а не інвестувати. Тим часом споживачі «підсісти» на альтернативи червоному м'ясу.

«Тож це було б чудово для ціни, але, ймовірно, жахливо для галузі», — каже він.

Навіть якщо запропоновані сільськогосподарські тарифи не набудуть чинності, може бути знову запроваджено частково призупинений окремий 25-відсотковий тариф на Канаду та Мексику. А корова, подібно до деталі двигуна, може перетнути багато кордонів, перш ніж її нарешті з'їдять. Серед імпортованих в Америку корів значну частку становлять телята, вирощені в Мексиці, а потім привезені в Америку на відгодівлю. Після відгодівлі багато з них потрапляють на канадські бійні, а потім знову імпортуються. Це теж може бути порушено.

«Пан Трамп, як відомо, любить їсти добре просмажені стейки. З цими тарифами він може бути тим, хто обпечеться», — іронізує видання.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
10 % найбагатших людей відповідальні за дві третини глобального потепління — науковці закликають до податку на багатство
2 хв на прочитання35 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Сад із водозберігаючими технологіями: як створити екологічний простір у посушливому кліматі
2 хв на прочитання5 годин тому
Відновлювані джерела енергії покривають 100 % потреб пивоварного заводу в електриці та 60 % його потреб у тепловій енергії. Фото: Euronews
Чи можна знайти баланс між промисловим зростанням і екологією? Ось як ЄС вдалося скоротити промислове забруднення
3 хв на прочитання6 годин тому
Гороскоп на 9 травня 2025 року
Астрологічний прогноз і гороскоп на 9 травня 2025 року
10 хв на прочитанняВчора
В Україні затвердили новий операційний план реалізації Стратегії гендерної рівності на 2025-2027 роки
2 хв на прочитанняВчора
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині згорів старовинний вітряк (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Оптовий постачальник деревини та будматеріалів відшкодував до бюджету 4,5 млн грн завданих збитків
1 хв на прочитанняВчора