Догори
Дати відгук

Уляна Супрун розповіла, як підтримати батьків, які втратили немовля

Колишня міністерка поскаржилася, що в українських пологових будинках досі не створили комфортні умови для мам, які втратили своїх дітей

2 хв на прочитання13 Жовтня 2020, 15:14
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Батьки, які втратили дитину під час вагітності, пологів чи у перші дні життя малюка стають надзвичайно вразливими. Як підтримати їх, розповіла колишня міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. Свій пост у  Facebook вона присвятила 15 жовтня - Дню пам'яті дітей, які померли надто рано. 

“Ця тема досі табуйована та незручна в суспільстві, але торкнулася дуже багато сімей, більшість з яких переживають свою втрату фактично наодинці без належної підтримки та допомоги”, - написала Супрун.

Людям, які хочуть підтримати згорьованих батьків у їх втраті, потрібно забувати про фрази: “Принаймні у тебе є інші діти”, “Принаймні ти знаєш, що можеш народити” або “Принаймні це сталося рано”.

Втрата дитини рівноцінна втраті дорослого родича або близького, а тому не варто применшувати горе батьків. Тому не варто одразу пропонувати жінці, у якої померло немовля чи ненароджена дитина завагітніти знову. 

А от говорити  “Мені шкода, що так сталося”, “Я знаю, ви дуже чекали на цю дитину” або “Я буду поруч стільки часу, скільки тобі потрібно” не тільки можна, але й необхідно.

Можна запропонувати батькам допомогу фахівця з психічного здоров’я або пари, яка має подібний досвід. Запросити їх долучитися до спільнот батьків, які втратили дитину, або громадських організацій, які займаються перинатальними втратами.

Уляна Супрун також наголосила на тому, що в Україні досі відсутні перинатальні хоспіси чи спеціальні програми підтримки для таких батьків. Крім цього, в медзаклад також немає нормальних умов для мам, які втратили дитину. Найчастіше вони залишаються з іншими породіллями в одному приміщенні, а медичний персонал не має кваліфікації, аби правильно надати підтримку.

Нагадаємо, що за даними Держстату, у 2018 році зафіксовано 2917 перинатальних  смертей, 1503 неонатальних. Тридцять років тому ці цифри були вищими в рази — 9 199 та майже 5 тисяч відповідно.

Як писав GreenPost раніше, хлопчик, якого пошматували домашні собаки, помер у лікарні. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами
2 хв на прочитаннягодина тому
Несподівано: вісім продуктів, які можна їсти навіть після закінчення їх терміну придатності
2 хв на прочитанняВчора
Паливний бартер: фермер обміняв 200 т соняшника та добриво на пальне
1 хв на прочитанняВчора
У Каннах на прем'єрі українського фільму увімкнули повітряну тривогу
1 хв на прочитанняВчора
Окупанти не дають провести ремонт на Каховській ГЕС, Нову Каховку почало затоплювати, - Генштаб 
1 хв на прочитанняВчора
Львівщину у п’ятницю накриють грози та град, а Київ - сонце
1 хв на прочитанняВчора
Вперше від початку війни на Львівщині не було бажаючих отримати тимчасовий прихисток
1 хв на прочитанняВчора
В Україні запустили єдиний портал про навчання під час війни
1 хв на прочитанняВчора