Догори
Дати відгук

Уляна Супрун розповіла, як підтримати батьків, які втратили немовля

Колишня міністерка поскаржилася, що в українських пологових будинках досі не створили комфортні умови для мам, які втратили своїх дітей

2 хв на прочитання13 Жовтня 2020, 15:14
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Батьки, які втратили дитину під час вагітності, пологів чи у перші дні життя малюка стають надзвичайно вразливими. Як підтримати їх, розповіла колишня міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. Свій пост у  Facebook вона присвятила 15 жовтня - Дню пам'яті дітей, які померли надто рано. 

“Ця тема досі табуйована та незручна в суспільстві, але торкнулася дуже багато сімей, більшість з яких переживають свою втрату фактично наодинці без належної підтримки та допомоги”, - написала Супрун.

Людям, які хочуть підтримати згорьованих батьків у їх втраті, потрібно забувати про фрази: “Принаймні у тебе є інші діти”, “Принаймні ти знаєш, що можеш народити” або “Принаймні це сталося рано”.

Втрата дитини рівноцінна втраті дорослого родича або близького, а тому не варто применшувати горе батьків. Тому не варто одразу пропонувати жінці, у якої померло немовля чи ненароджена дитина завагітніти знову. 

А от говорити  “Мені шкода, що так сталося”, “Я знаю, ви дуже чекали на цю дитину” або “Я буду поруч стільки часу, скільки тобі потрібно” не тільки можна, але й необхідно.

Можна запропонувати батькам допомогу фахівця з психічного здоров’я або пари, яка має подібний досвід. Запросити їх долучитися до спільнот батьків, які втратили дитину, або громадських організацій, які займаються перинатальними втратами.

Уляна Супрун також наголосила на тому, що в Україні досі відсутні перинатальні хоспіси чи спеціальні програми підтримки для таких батьків. Крім цього, в медзаклад також немає нормальних умов для мам, які втратили дитину. Найчастіше вони залишаються з іншими породіллями в одному приміщенні, а медичний персонал не має кваліфікації, аби правильно надати підтримку.

Нагадаємо, що за даними Держстату, у 2018 році зафіксовано 2917 перинатальних  смертей, 1503 неонатальних. Тридцять років тому ці цифри були вищими в рази — 9 199 та майже 5 тисяч відповідно.

Як писав GreenPost раніше, хлопчик, якого пошматували домашні собаки, помер у лікарні. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото з відкритих джерел
Хто випускає більш смердючі гази і що робити, якщо дуже потрібно «поставити на паузу» метеоризм? Ось що розповідає експерт
4 хв на прочитання51 хвилину тому
Сніданок Шкідливі звички Фрукти Поради дієтолога
Найгірший час для вживання бананів: коли фрукт перетворюється на отруту
2 хв на прочитаннягодина тому
Сніданки, які згублять ваше здоров’я
Сніданки, які згублять ваше здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Зерносховище: вистава про Голодомор
«Зерносховище»: у Національному академічному драмтеатрі ім. Лесі Українки показали виставу про Голодомор
1 хв на прочитанняВчора
Петрів піст: як легше пережити ці дні та втихомирити серце
1 хв на прочитанняВчора
Під час будівництва Палацу спорту у Тернополі директор "наварив" 25 млн грн
1 хв на прочитанняВчора
Уже з наступного місяця Польща може бути заборонити продаж одноразових електронних сигарет
1 хв на прочитанняВчора
Саудівська Аравія очолить Комісію зі становища жінок ООН 
1 хв на прочитанняВчора