Догори
Дати відгук

Українцям бракує наукового дослідження можливого впливу вакцин проти ковід на менструальний цикл

У США таке дослідження планують провести, але результатів доведеться почекати.

3 хв на прочитання18 Вересня 2021, 12:23
Поділитись:

В інформаційному просторі дедалі більше інформації про порушення менструального циклу після вакцинації проти COVID-19. ГО «Вакцинація: вільний вибір» провела анонімне опитування у соцмережах, намагаючись з’ясувати, чи були/є у не вакцинованих проти ковід жінок дітородного віку порушення менструального циклу незрозумілої етіології. Майже половина — 49 % респондентів — відповіли негативно, 8 % не змогли визначитися з відповіддю, 29 % повідомили, що порушення були, 14 % — що були і є.

Очільниця ГО «Вакцинація: вільний вибір» Вероніка Сідоренко повідомила GreenPost, що опитування проводилося з метою виявити, чи були якісь зміни у менструальному циклі у жінок, які самі не є щепленими, але контактували з щепленими вакцинами проти ковід.

«В опитуванні могли брати участь не лише ці категорії, адже воно було анонімним. Утім, вважаю, що результати є досить тривожні. Опитування проводилось здебільшого у чатах, де обговорюють вільний вибір щодо вакцинації, при цьому критерієм опитування не був контакт із вакцинованою людиною. Вірогідність наявності таких контактів у жінок, які брали участь в опитуванні, не є високою, особливо зважаючи на відсоток вакцинованих проти ковід в Україні взагалі. Проте значна кількість опитуваних повідомили про зміни у менструальному циклі, які відбулись протягом останніх 8 місяців, та яким вони не знаходять пояснення. Вважаю, що це є підставою для організації наукового дослідження можливого впливу вакцин проти ковід на менструальний цикл, а також на фертильність», — говорить Вероніка Сідоренко.

Науковці справді збираються вивчити цю проблему. Washington Post повідомляла, що у США Національний інститут охорони здоров’я виділить понад 1,6 млн доларів дослідникам у п’яти установах для вивчення можливих зв’язків між вакцинацією проти коронавірусу та менструацією.

Дослідження проводитиметься у Бостонському університеті, Гарвардській медичній школі, Університеті Джона Хопкінса, Університеті штату Мічиган та Університеті охорони здоров'я та науки штату Орегон. За словами директорки Інституту охорони здоров'я та розвитку людини Діани Б'янкі, це дослідження може включати від 400 000 до 500 000 учасників, включно з підлітками, трансгендерами та небінарними людьми.

Річні дослідження включатимуть виключно учасників, які ще не були щеплені — як тих, хто має намір це зробити, так і тих, хто цього не робить, — щоб мати можливість вивчити можливі зміни менструального циклу до та після вакцинації, сказала Б'янкі.

«Наша мета — надати людям, які мають менструацію, інформацію, переважно про те, чого очікувати, бо я вважаю, що це була найбільша проблема: ніхто не очікував, що це вплине на менструальну систему, оскільки інформація не збиралася під час перших досліджень вакцини», — сказала Б’янкі.

Дослідники сподіваються, що після процесу експертної оцінки результати будуть опубліковані до кінця 2022 р. або незабаром після цього.

Також ми розповідали, що експерт підтримує пропозицію не приймати до інфекційних стаціонарів вакцинованих проти COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання38 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання2 години тому
Каспійський тюлень. Зображення згенеровано ШІ
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання3 години тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання3 години тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання4 години тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання5 годин тому
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання6 годин тому