У Києві протестували проти підвищення норм електромагнітного випромінювання (відео)
Громадяни вийшли до МОЗ, щоб висловити свій протест
Громадськість негативно сприйняла ініціативу Кабміну щодо покращення бізнес-клімату в Україні. Адже для цього уряд пропонує привести граничні норми електромагнітного випромінювання у відповідність з нормами ЄС, десятикратно збільшивши їх гранично допустимий рівень для діапазонів дуже високих, ультрависоких, надвисоких та надзвичайно високих частот – із 10 мкВТ/см2 або 6 В/м на 100 мкВТ/см2 або 19,42 В/м.
Спочатку українці обурювалися в соцмережах, а потім прийшли до МОЗ, щоб закликати не виконувати розпорядження Кабміну.
«Ми прийшли наголосити: електромагнітні випромінювання не повинні збільшуватися, оскільки немає жодного наукового чи медичного висновку про те, який вплив такого електромагнітного випромінювання на здоров’я людей, тварин і навіть майна, як нам написали з ОП, – сказала у своєму коментарі GreenPost Лідія Гончаренко, очільниця ГО "Барви життя", котре організувало акцію під МОЗ. – Я вважаю злочином іще збільшувати випромінювання на догоду якимсь фінансовим групам, оскільки наша країна ще не вийшла зі стану Чорнобиля – люди ще тоді отримали значну дозу радіоактивного випромінювання, і зараз Україна перебуває в дуже важкій екологічній ситуації».
Протестувальники вважають, що норми хочуть підняти для забезпечення покриття 5G-зв'язком.
«Ми зверталися в офіс гаранта й отримали відповідь (підписану Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації), що втіленням 5G, збільшенням випромінювання займається компанія "Еріксон" – підприємство зі 100-відсотковими іноземними інвестиціями, – розповідає Лідія Гончаренко. – Вони мали закінчити випробування 31 травня 2020 р., але у зв’язку з встановленням на всій території України карантину звернулися до цієї комісії, і їм продовжили термін до 30 листопада 2020 р. Це говорить про те, що жодних висновків про безпечність 5G немає».
Протестувальники не обмежилися стоянням під будівлею МОЗ із плакатами, а звернулися до міністерства з письмовою заявою. До них вийшов представник Департаменту звернень, прийняв заяву і вислухав протестувальників.
«Ми ще просили зустрічі із головним санітарним лікарем Ляшком та міністром Степановим, але, як завжди, нам сказали, що їх немає на місці – а їх ніколи немає на місці, тому що їм, в принципі, нема чого людям сказати», – говорить Лідія Гончаренко.
Висловити свій протест прийшло лише кілька десятків киян, але проти них виставили кордон із трьох рядів поліції.
Слід нагадати, що в травні 2017 р. МОЗ України уже виконав аналогічне розпорядження Кабміну, видавши наказ про внесення змін до санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань. Тоді норми було підвищено в 4 рази – з 2,5 до 10 мкВт/кв см.