- Головна
- Новини
- Агро
- Урожай-2020
- Українці просять зупинити експорт зернових через посуху
Українці просять зупинити експорт зернових через посуху
А Мінекономіки, торгівлі та сільгоспгосподарства планує обмежити експорт нового врожаю
На сайті Президента України розмістили петицію, в якій просять заборонити експорт зерна закордон.
Петицію опублікували на сайті 18 травня. Її автор — Ян Камнев.
«Шановний президент. Просимо вас як гаранта конституції призупинити експорт зернових з України до наступного врожаю, тому що урожай в цьому році дуже поганий», - йдеться в повідомленні.
Він додав, що взимку майже не було снігу, а восени і навесні - дощів. Тому урожай на зернові культури буде дуже поганий.
«Терміново зупинити експорт зернових з України для запобігання можливої їх недостачі до нового врожаю», - вимагає автор петиції.
На момент публікації новини петиція набрала майже 100 голосів. До завершення збору підписів залишається 92 дні. Для того щоб петиція була розглянута — вона повинна набрати 25 тисяч підписів.
Тим часом, Мінекономіки, торгівлі та сільгоспгосподарства має оприлюднити обсяги експорту українського зерна врожаю 2020 року до кінця червня поточного року. Через масові посухи на півдні країни планується обмежити експорт нового врожаю. Про це розповів гендиректор Української аграрної конфедерації на facebook.
“У планах вийти на другу половину червня на робочий варіант меморандуму по зерну на наступний рік. Є обережні прогнози виробництва зерна в поточному році, вони дещо різняться… Більш точні прогнози робити зарано, але доведеться”, – написав генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.
Обсяги експорту зерна нового врожаю будуть залежати від прогнозного обсягу виробництва зерна у поточному році, який було дещо знижено через несприятливі погодні умови березня-квітня.
“На зустрічі в МЕРТ торкнулися питання негайного реагування на проблеми посухи в окремих районах півдня України, де продуктивної вологи не добавилося… Є розуміння певних заходів підтримки які потребують кількісних оцінок та розробки процедур. Аграрії звернулися із пропозицією пришвидшити цю роботу, оскільки рік дуже цікавий, а діди нас завжди вчили що весною день – рік годує”, – написав гендиректор.
Нагадаємо, через відсутність опадів ростуть ціни на пшеницю.