Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Українські АЗС зобов’яжуть розбавляти пальне спиртом

Проект закону передбачає обов’язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу)

2 хв на прочитання12 Травня 2020, 10:57 134
Поділитись:

Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендував до розгляду в першому читанні проект закону про обов'язковість використання рідкого біопалива (біокомпонентів) в галузі транспорту (№3356).

Про це повідомив народний депутат від “Слуги народу” Олег Семінський у Facebook.

Проект закону передбачає обов'язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу). Не менше 5% в обсязі палива повинна становити частка біоетанолу з 1 липня 2021 року. Втім, це не стосуватиметься палива з октановим числом 98 і вище, а також бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву і для створення мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів, зазначив депутат у своєму дописі.

Ініціатори законопроекту запевняють, що нововведення будуть сприяти енергетичній незалежності країни від імпорту нафтопродуктів (зокрема з РФ), зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферу, виникнення цілого ряду виробничих підприємств і, відповідно, створенню робочих місць та притоку інвестицій в сферу.

Депутати думають, що від цього якість палива гірше не стане, ціна істотно не зросте.

“Контроль за вмістом частки біокомпонентів сприятиме дотриманню стандартів якості в цілому . Закон передбачає обов'язковість додавання частки біокомпонентів до палива, що гарантує стійкий попит і передбачуваність ринку в Україні”, - сказав Олег Семінський.

Він також акцентував увагу на тому, що нині всі європейські країни потужно розвивають виробництво біоетанолу: Польща – 800 тисяч тонн у рік, Євросоюз загалом – 7 мільйонів тонн. Викиди сірки в повітря в цих країнах, за словами нардепа, зменшились на ці ж відсотки.

Зауважимо, у Кабміні уже прямо говорять, що держава орієнтується не на розвиток відновлювальної енергетики, а на розвиток вугільної галузі.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.