Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Українське судно "Ноосфера" виконує дослідження для США в Антарктиці (ФОТО)

Українське судно "Ноосфера" виконує дослідження для США в Антарктиці (ФОТО)

Співпраця в Південному океані відкриває нові можливості для української "антарктичної дипломатії" та міжнародних наукових проєктів.

1 хв на прочитання22 Січня 2025, 15:13
Ноосфера" в Антарктиці. Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета та з камери "Палмера" Ноосфера" в Антарктиці. Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета та з камери "Палмера"
Поділитись:

Українське наукове судно "Ноосфера" досягло визначного успіху в міжнародній науковій співпраці, вперше виконуючи дослідження в Південному океані на замовлення Національного наукового фонду США. Криголам працює поблизу американської антарктичної станції "Палмер", де американські дослідники проводять морські дослідження з його борту, повідомляє Міністерство освіти та науки України.

Значущість цієї місії підкреслюється підняттям прапорів обох держав як на судні, так і на станції "Палмер". За словами Євгена Дикого, директора Національного антарктичного наукового центру, така співпраця набуває особливої ваги в умовах російської агресії проти України, адже сприяє не лише розвитку світової науки, але й зміцнює позиції України на міжнародній арені.

"Антарктична дипломатія стає важливим інструментом геополітики, особливо зараз, коли Україна потребує підтримки міжнародних партнерів", – наголосив Дикий.

Поточний, четвертий антарктичний сезон "Ноосфери" відзначається безпрецедентним рівнем міжнародної співпраці. Окрім поточної місії для США, судно вже:

- Доставило експедиції до польської станції "Арцтовський"

- Забезпечило роботу української станції "Академік Вернадський"

- Готується до співпраці з Іспанією та Чехією

- Планує участь у двох проєктах програми ЄС "Горизонт Європа"

Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета та з камери "Палмера"
Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета та з камери "Палмера"
Фото: Павло Панасюк, Юрій Шепета та з камери "Палмера"

Після завершення поточної місії "Ноосфера" разом з американськими колегами прямуватиме до станції "Академік Вернадський", де заплановані перемовини щодо подальшого розширення наукової співпраці між країнами.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.