Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Українське картоплярство потерпає від імпорту картоплі з Білорусі та Росії

2 хв на прочитання23 Вересня 2020, 12:23
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

Імпорт картоплі в Україні зростає, попри те, що власне виробництво досить потужне. Досліджуючи динаміку імпорту картоплі з Білорусі та Росії прослідковується чітка тенденція щорічного збільшення об’ємів поставок.  

Згідно офіційної статистики в 2019 році Україною було імпортовано 250 тис. тонн свіжої картоплі, а головними постачальниками цієї продукції виступали саме Білорусь та Росія.  В 2020 році зростаюча динаміка продовжується. За 8 місяців поточного року Україна в 6 раз збільшила імпорт картоплі.

На сьогоднішній день для того, щоб українська галузь картоплярства розвивалася, необхідно впровадити заходи, які б контролювали імпорт картоплі та картопляної продукції з Білорусі та Росії.

Таку думку висловив директор ПБП «ВИМАЛ» Сергій Симоненко, повідомляє  Українська плодовоовочева асоціація України.

За словами експерта, на сьогоднішній день головними конкурентами України в сегменті картоплі є Росія та Білорусь. І ситуація з державною підтримкою цих галузей в нашій країні у порівнянні з країнами-сусідами має суттєві відмінності.

"Так, наприклад, в Росії існують компенсації кредитних відсотків, часткові компенсації на придбання техніки, програми кредитування на будівництво сховищ та регіональні програми розвитку картоплярства. Якщо ж подивимося на Білорусь, то там також повний спектр програм і дані програми реалізуються за державний бюджет. Зараз будуються промислові підприємства по переробці картоплі – наразі вже побудовано 3 таких об’єкти і планується будівництво ще одного заводу по виробництву картопляного сухого пюре та картоплі фрі",- зазначив Симоненко. 

Експерт говорить, що в Україні   аналогічних програм поки що немає і тільки в цьому році уряд почав приділяти увагу цьому питанню.

Відтак, українські переробники під тиском Білорусі та РФ значно зменшують обсяги свого виробництва, оператори ринку майже не зацікавлені у подальшому розвитку напрямків вирощування або переробки картоплі.

Відомо, на підтримку фермерів виноградарів та картоплярів держава виділить 560 млн гривень. Також науковці говорять, що всі передумови складаються на те, що врожайність картоплі буде вища, ніж торік. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.