Україні загрожує дефіцит якісної питної води
В Україні дуже низькі стандарти якості питної води.
Україна вже за декілька десятків років може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води. Про це заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку, повідомляє пресслужба відомства.
За словами Владислави Магалецької, сьогодні в Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості води, які, до того ж, не виконуються більшістю постачальників. Тому вирішення цієї проблеми — надважливе завдання.
«Сьогодні почали прийматися рішення, які дають змогу покращити ситуацію — це обмеження використання фосфатів у мийних засобах і деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання», — зазначила Владислава Магалецька.
У чинному законодавстві немає норм контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для чотирьох показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.
«Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу. Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм», — підкреслила Владислава Магалецька.
В Україні сьогодні діють «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», у яких загалом немає 23 показників безпечності та якості питної води, що містяться у директивах ЄС.
Нагадаємо, що в Україні запустять 1747 інфраструктурних проєктів доступу до питної води.