Якщо починає боліти голова — випийте склянку води, — неврологиня
Жінки хворіють на мігрень частіше, ніж чоловіки і це пов’язано з жіночим гормональним фоном.
Неврологиня Олександра Щебет говорить, що головний біль може бути як самостійним діагнозом (як-то головний біль напруження або мігрень), так і ознакою іншого захворювання. Хронічний головний біль — це коли він турбує частіше, ніж три рази на тиждень, або більш ніж половину днів на місяць.
«Якщо ви відмічаєте в себе головний біль (неважливо, якої він локалізації, наскільки інтенсивний), але якщо за останні три місяці він турбує більшу частину часу — це однозначно хронічний біль. І лікується він не знеболювальними препаратами. Потрібно підбирати спеціальну профілактичну терапію. Це ні в якому разі не уколи й не крапельниці», - стверджує медик.
Найчастіший головний біль, з яким люди звертаються — головний біль напруги.
А от мігрень не завжди знімається звичайними анальгетиками. Як зауважує лікарка, мігрень потребує підбору спеціальних препаратів, який підходить конкретним пацієнту чи пацієнтці. За словами Щебет, статистично жінки хворіють на мігрень частіше, ніж чоловіки і це пов’язано з жіночим гормональним фоном. Як правило, після певного віку мігрені послаблюються або зникають.
«Головний біль дуже полюбляє «зневоднення». Якщо починає боліти голова, випийте склянку води. І часто ця склянка головний біль втамує», - рекомендує лікарка.
Крім цього лікарка радить подивитись, наскільки добре збалансований режим роботи й відпочинку. Чи взагалі людина вміє відпочивати, наскільки якісний сон, наскільки його достатньо, наскільки регулярно і повноцінно харчування. Оксана Щебет зауважує, що зазвичай, у половині випадків, коли людина прискіпливіше до цього ставиться, коли вона корегує ці моменти, болі або стають слабшими, або зникають.
До слова, за статистикою МОЗ в Україні зафіксовано абсолютний рекорд смертей від COVID за добу.