Догори
Дати відгук

Україна відзначає день водно-болотних угідь

Цьогоріч екологи будуть звертати увагу на важливу роль боліт в екології України та людському житті.

1 хв на прочитання02 Лютого 2021, 14:10
2 лютого екологи привертають увагу громадськості до проблем збереження болотних угідь 2 лютого екологи привертають увагу громадськості до проблем збереження болотних угідь
Поділитись:

2 лютого українські екологи відзначають день водно-болотних угідь.

Дата започаткована з нагоди ухвалення Конвенції з водно-болотних угідь, яка була підписана 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар. Спочатку документ мав на меті зберегти водно-болотні угіддя як домівку для водоплавних птахів. Але поступово його завдання розширилися.

День ВБУ кожен рік проходить під новим гаслом.

Так, у 2016 році провідною стала тема «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів існування». У 2017 році 2 лютого — «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих». А у 2018 році говорили про позитивний вплив водно-болотних угідь на збалансований розвиток міст. Позаминулоріч темою дня стали зміни клімату та вплив на них болотних угідь.

Цього року темою 2 лютого стала тема «Водно-болотні угіддя, вода і життя — нероздільні». 

Він має привернути увагу до питань, пов’язаних із використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів. 

Як ми писали раніше, на одному з  боліт Київщини спритники виростили цілий конопляний ліс. Місцеві природні умови поліських боліт сподобалися рослині й вона почала активно рости та розмножуватись. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost