Догори
Дати відгук

Україна отримала стратегію розвитку протитуберкульозної медичної допомоги: деталі

Передбачає реорганізацію до 2023 року мережі стаціонарів та лабораторій

1 хв на прочитання18 Листопада 2020, 15:34
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Кабмін затвердив “Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2020-2023 роки”. Про це стало відомо 18 листопада. 

Згідно з цим документом, у найближчі 3 роки відбудеться реорганізація регіональних протитуберкульозних закладів. Це означає злиття всіх протитуберкульозних закладів регіону в єдиний в регіоні заклад, що матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру, який надає послуги населенню.

Також передбачено забезпечення безперервності лікування та діагностики туберкульозу в умовах реагування на виклики пов’язані з COVID 19 та удосконалення нормативно-правової бази у частині забезпечення профілактики, виявлення, проведення діагностики та лікування туберкульозу, супроводження хворих.

Крім цього, відомості про усіх хворих на туберкульоз інтегрують до загальної електронної системи охорони здоров'я з метою своєчасної передачі відомостей про хворих. 

У планах також підготовка та перепідготовка  лікарів та фахівців лабораторної мережі за новітніми стандартами, які враховують усі зміни в сфері діагностики та лікування туберкульозу. 

Паліативне лікування від туберкульозу до 2023 року планують проводити згідно з міжнародними стандартами по всій території України. 

Стратегія також передбачає створення безпечних і комфортних умов для лікування хворих на туберкульоз амбулаторно. 

До 2023 року в Україні також має з'явитися трирівнева лабораторна мережа з діагностики туберкульозу. 

Як ми писали раніше, Україна ввійшла в  рейтинг країн, у яких лютує туберкульоз. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.