Догори
Дати відгук

Україна на Кліматичному саміті СОР28 у Дубаї

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець днями виступив на Конференції з екологічного відновлення України, організованій Європейською комісією у Вільнюсі.

3 хв на прочитання02 Грудня 2023, 17:39
Фото Укрінформ. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець Фото Укрінформ. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець
Поділитись:

З 30 листопада до 12 грудня 2023 року в Об’єднаних Арабських Еміратах проходить Сор28 Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. Це ключовий міжнародний майданчик для протидії кліматичній кризі, а також важливий важіль впливу на національну політику країн. Всі 195 Сторін Паризької угоди, включно з Україною, беруть участь у заході для синхронізації своїх кліматичних політик і пошуку рішень для стримування росту середньої температури на рівні 1,5°C від доіндустріального періоду.

«Кліматична конференція – це в першу чергу політичний захід, на якому щороку країни світу обирають певний курс – підтверджують попередній або змінюють його – для досягнення однієї мети, а саме запобігання зміні клімату або винайдення шляхів адаптації, якщо зміни невідворотні. Цьогорічна конференція фокусуватиметься на фінансах, на пошуку ресурсів для досягнення амбітних кліматичних цілей», - заявив Руслан Стрілець.

Виступ міністра був присвячений обговоренню прогресу у втіленні проєкту Новий Європейський Баухаус щодо зеленого та сталого розвитку з урахуванням необхідності подолання наслідків війни для навколишнього середовища. Цей проєкт фінансується коштом програми Фенікс, який започаткувала Європейська комісія, є дуже важливою ініціативою, адже вона дає змогу запроваджувати в Україні нові технології на рівні місцевого самоврядування.

Як зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець цей проєкт важливий тим, що, громади які дійсно хочуть щось змінити на краще і в процесі відновлення думають не тільки про те, щоб забезпечити fast recovery (швидке відновлення), а дійсно працювати за принципом Build Back Better і Build Back Greener (відбудовуватися краще та екологічніше), – вони тепер мають для цього відповідний ресурс.

Також було відмічено, що іноземні кошти – не означає відсутність контролю. У деяких випадках цей контроль над використанням бюджетних коштів навіть ефективніший, аніж всередині країни.

Міністр наголосив, що Україна обрала євроінтеграційний шлях, який закріплено в Конституції. Іншого шляху в України немає і не буде. Тому Україні потрібно швидше рухати процес імплементації європейських директив і стандартів. Уряд і Міністерство довкілля мають зробити реформи промислового забруднення і виконати подальші кроки у запровадженні кліматичної політики.

"Якщо ми не запровадимо ці дві реформи, всі українські підприємства-забруднювачі, які виробляють продукцію на експорт в ЄС, підпадатимуть під сплату мита в рамках так званого CBAM (механізму вуглецевого коригування імпорту)" - заявив Руслан Стрілець.

Серед основних ініціатив Міндовкілля на СОР28 насамперед адвокація пункту 8 Формули миру Президента та проєкту Довкіллєвої декларації.

"В рамках конференції “United for Justice. United for Nature” ми презентували проєкт Довкіллєвої декларації, який розіслали дипломатичними каналами всім країнам світу, і зараз ми очікуємо отримати саме на COP28 відповідний зворотний зв'язок щодо приєднання до цієї декларації". - розповів Руслан Стрілець.

В декларації йдеться про створення платформи, на якій країни світу об’єднаються на політичному, технічному та експертному рівнях для того, щоб зафіксувати всі збитки довкіллю в Україні, визнати та верифікувати методики, які ми сьогодні використовуємо або оновити ці методики й зібрати в єдину систему весь досвід з відновлення довкілля. І кожна країна, що приєднається до платформи, також зможе скористатися цим досвідом.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: Valiphotos / Pixabay
Уряд оновив положення про Державне агентство лісових ресурсів України
2 хв на прочитання3 години тому
Зміни у правилах видалення дерев: Кабмін спростив процедуру
Уряд оновив правила видалення зелених насаджень у населених пунктах
1 хв на прочитання5 годин тому
Контейнеровоз із будинком на задньому плані. Фото: Jan Langhaug/EPA
«Це було так нереально»: норвежець прокинувся і побачив вантажне судно у своєму саду
2 хв на прочитання5 годин тому
 Фото: Ukraїner
Олексій Будик призначений заступником Голови Держагентства з управління зоною відчуження
1 хв на прочитання8 годин тому
Європейські виробники їжі для домашніх тварин переходять на комах через бюрократію ЄС
7 хв на прочитання9 годин тому
Черепахи як дзеркало планети
4 хв на прочитання11 годин тому
Одеські рятувальники за допомогою дронів виявляють паліїв та осередки пожеж
1 хв на прочитання12 годин тому
«Глобальна червона тривога»: знищення тропічних лісів досягло найвищого рівня з 2002 року
3 хв на прочитання15 годин тому
Більше з GreenPost
Фото ілюстративне
Міф чи правда: чи шкодить постійне покриття нігтів лаком?
4 хв на прочитання48 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Загроза здоров'ю мільярда підлітків: ожиріння, депресія та клімат стають новими викликами
2 хв на прочитаннягодина тому
Гороскоп на 24 травня 2025 року
Астропрогноз і гороскоп на 24 травня 2025 року
6 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Діагностика без уколів: науковці винайшли пристрій, який «бачить» хвороби у вашому подиху
1 хв на прочитання2 години тому
Поворот — в уповільненому темпі: викиди CO₂ в Китаї падають попри зростання економіки. Як це можливо і що означає?
3 хв на прочитання4 години тому
Урядом затверджено план дій для подолання криз на ринку нафти та нафтопродуктів
1 хв на прочитання6 годин тому
«Потрібні надійні й дешеві джерела енергії»: ФРН блокує відновлення «Північних потоків», але ситуація досі складна
2 хв на прочитання7 годин тому
Ставка на газ і скасування обмежень для старих котлів: Німеччина переглядає енергетичну стратегію
3 хв на прочитання8 годин тому