Догори
Дати відгук

УКАБ: у ЄС визнали критичну важливість українського аграрного експорту

В умовах глобальних криз ЄС стикається з серйозним дефіцитом стратегічно важливих продуктів, і Україна здатна допомогти у його подоланні.

2 хв на прочитання21 Березня 2025, 14:51
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне
Поділитись:

У Європарламенті пройшли слухання, присвячені агроторговим відносинам між Україною та ЄС. Доповіді і дмскусія показали, що український агроекспорт став критично важливим для забезпечення продовольчої безпеки Європи, пише Кореспондент з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу.

В умовах глобальних криз ЄС стикається з серйозним дефіцитом стратегічно важливих продуктів, і Україна здатна допомогти у його подоланні.

Зокрема, президент Асоціації європейських промислових споживачів цукру (CIUS) Юрій Шаранов, зазначив, що Європа щорічно потребує імпорту 2-3 млн тонн цукру. Вже у 2022-2024 роках Україна поставила майже 1 млн тонн, що допомогло зберегти понад 400 тис. робочих місць у 15 тис. компаніях.

"Цукор — це стратегічно важлива сировина, а не чутливий товар. Безперебійний доступ до нього є критичним для конкурентоспроможності європейської промисловості та підтримки відновлення України", - сказав він.

Професор Геттінгенського університету Стефан фон Крамон-Таубадел доповнив, що імпорт українського цукру в 2022-2024 роках не призвів до зниження виробництва цукру в ЄС, а, навпаки, допоміг зменшити негативні наслідки дефіциту на європейському ринку.

Схожа ситуація спостерігається і на ринку м’ясної продукції. Віцепрезидент Європейської асоціації м’ясної торгівлі (UECBV) Калле Рамвалл зазначив, що ЄС значною мірою залежить від імпорту української курятини, оскільки попит на деякі частини м’яса, зокрема куряче філе, перевищує місцеве виробництво.

"Збереження відкритої торгівлі є важливим для цінової стабільності та забезпечення попиту. Українська курятина грає важливу роль у цьому процесі", - наголосив Рамвалл.

Особливу увагу викликає питання щодо завершення дії автономних торгових преференцій (АТП) 5 червня 2025 року. Повернення до попередніх торгових умов з митами і квотами завдасть серйозних економічних збитків Україні.

“Якщо ЄС та Україна не зможуть укласти нову торговельну угоду до закінчення дії преференцій ЄС 5 червня, яка продовжить умови вільної торгівлі, це стане економічним шоком для України. Ціна такого шоку оцінюється в 3-3,5 млрд євро, або до 2,5% падіння ВВП країни”, – наголосив президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Ускладнює ситуацію те, що українські зернові, які раніше забезпечували значну частину ринку ЄС, тепер переорієнтовані на ринки Глобального Півдня через чорноморський коридор.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел
Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра
3 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Реєстр біометану в Україні адаптували до стандартів ЄС
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: ілюстративне
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитання4 години тому
Комерційний директор Групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко. Фото: Метінвест
Безпека, гарантії та страхування: "Метінвест" окреслив ключові умови для відновлення промисловості
2 хв на прочитання5 годин тому
Лляне поле на місці падіння метеорита: як фермер на Полтавщині поєднав космос та органічне землеробство
1 хв на прочитання6 годин тому
Біометрія замість штампів: з осені 2025 року зміниться перетин кордону ЄС для українців
2 хв на прочитання8 годин тому
Готові до несподіваних поворотів? Ретроградний Меркурій вже на порозі
3 хв на прочитання9 годин тому
Літак розбився і вибухнув на території аеропорту "Саутенд"
2 хв на прочитання12 годин тому