Угода про корисні копалини зі США не передбачає перетворення допомоги на борг
Переговори з США щодо угоди про корисні копалини стосуються інвестицій.

У рамках переговорів між США та Україною щодо укладення угоди про корисні копалини питання про будь-який борг української сторони перед американцями не порушується. Про це заявив очільник української делегації, торговий представник України Тарас Качка, спростувавши таким чином попередні повідомлення ЗМІ.
За словами Тараса Качки, переговори зосереджені на інвестиціях в Україну, які принесуть вигоду обом країнам. Він наголосив, що в пропозиціях ані США, ані України немає жодної згадки про трансформацію наданої раніше допомоги у боргові зобов'язання. Качка зазначив, що мова йде про взаємовигідну співпрацю та амбіції сторін щодо прибутків від інвестицій. Згадки про конкретні цифри, які фігурували в медіа, були лише одним з варіантів тексту, який, за його словами, не відображає поточної стадії переговорів.
Торговий представник підкреслив, що угода розглядається як інвестиційний проєкт, що дозволить американській стороні отримати прибуток від допомоги Україні. При цьому, за його словами, це не означає визнання якогось боргу чи зміни умов вже наданої підтримки.
Варто нагадати, що раніше видання Bloomberg повідомляло про можливе пом'якшення вимог США щодо повернення Україною коштів за надану допомогу, знизивши потенційну суму з 300 до 100 мільярдів доларів. 17 квітня Україна та США підписали меморандум про наміри щодо економічного партнерства та створення Інвестиційного фонду для відновлення України. Очікується, що наступного тижня прем'єр-міністр Денис Шмигаль відвідає Вашингтон для узгодження технічних деталей та фіналізації угоди.
Більше новин читайте на GreenPost.







