Догори
Дати відгук

У ЗС РФ намагаються воювати так, як ПВК «Вагнер» — аналітики

Та повторити досвід «Вагнера» російській армії буде важко, і не лише тому, що вони не готові до такого рівня втрат.

2 хв на прочитання21 Березня 2023, 01:03
Поділитись:

Чому російська армія не намагається воювати так само, як ПВК «Вагнер», чиї успіхи на фронті значно вагоміші? Відповідь на це запитання дає «Медуза».

Українські джерела публікували, як вони стверджують, копії трофейних (їх справжність підтвердити неможливо) інструкцій щодо створення регулярної російської армії штурмових груп. Від «вагнерівських» вони відрізняються тим, що їх посилюють бронетехнікою. З таких груп мають формуватися штурмові батальйони (знов-таки посилені різноманітною технікою).

Такі штурмові загони вже створюються у багатьох підрозділах ЗС РФ (під назвою «Шторм») і навіть, як стверджується, «успішно застосовуються» проти статичної української оборони у її слабких місцях. Однак повторити досвід ПВК «Вагнер» російській армії буде важко. Підрозділи, в яких створюються штурмові загони, дуже неоднорідні: засобів розвідки та захищених систем зв'язку в багатьох із них хронічно не вистачає, а командування не схильне виявляти гнучкість.

Окрім того, російському суспільству, ймовірно, буде значно важче змиритися, якщо мобілізовані почнуть гинути в тих же масштабах, що й штурмовики ПВК (є численні відео, в яких відображено знищення цілих штурмових груп). Швидше за все, і влада намагатиметься уникнути такого випробування.

Зрештою, майбутнє самої ПВК виглядає туманним. Очевидно, Євген Пригожин вступив у конфлікт із Міноборони РФ, яке він з лютого 2023 року регулярно звинувачує у відмові постачати необхідну йому кількість боєприпасів. Зокрема, за його словами, це ускладнює захоплення Бахмута та призводить до зайвих жертв серед найманців. Своєю чергою військове відомство називає ці звинувачення «екзальтованими заявами» і стверджує, що заявки «загонів добровольців у 2022 році були виконані на 140 %».

При цьому, за словами Пригожина, він більше не може вербувати ув'язнених, а тому ПВК доведеться «утиснутись». ПВК планує частково замінити засуджених, які намагаються за допомогою участі у війні отримати шанс на визволення, на «вільних» найманців. Однак цей ресурс значною мірою використаний: його весь рік використовували і сама ПВК, і регіони, і Міноборони РФ.

Реально оцінити, наскільки серйозним є конфлікт Пригожина з російським командуванням, досить складно — як і те, як він позначиться на ролі найманців у подальшому ході війни.

Нагадаємо, ПВК «Вагнер» діє ефективніше за регулярну російську армію, завдаючи ЗСУ найбільше неприємностей — аналітики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Росія втрачає в Україні в середньому 4,3 танка на день
2 хв на прочитаннягодина тому
Ракети з моря і дрони: РФ готує нову комбіновану атаку по Україні
1 хв на прочитання4 години тому
США готують пакет оборонної допомоги Україні на $300 мільйонів– ЗМІ
1 хв на прочитання5 годин тому
Українські військові у Бахмуті, лютий 2023 року. Фото: Reuters
Росія скоро повністю втратить Бахмут: українські військові оточують ворога
1 хв на прочитанняВчора
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитанняВчора
Нічна атака на Київ: внаслідок падіння уламків є жертви та руйнування в різних районах міста
1 хв на прочитанняВчора
Американський сенатор, який сказав «росіяни вмирають» і «ніколи так вдало ми не витрачали гроші», готовий постати перед судом
3 хв на прочитання29 Травня 2023
Путін підписав закон, що посилює режим воєнного стану на окупованих Росією територіях України
1 хв на прочитання29 Травня 2023