У золотій шахті Аляски випадково знайшли стародавню мумію вовченяти

2 хв на прочитання23 Грудня 2020, 16:21

Структура кісток і сухожиль тварини показала, що це була молода самка. Вона померла на 6–7 тижні життя, в кінці антарктичного літа.

В одній із золотих шахт на Алясці палеонтологи випадково знайшли стародавню мумію вовченяти. Опис знахідки вчені опублікували в науковому журналі Current Biology.

«Це найповніша мумія вовка, яку ми колись знаходили. По суті, ми отримали повне тіло стародавнього хижака, за винятком очей. Завдяки доброму стану останків ми зможемо реконструювати життя цього вовченяти», — розповіла Джулія Мічен, доцент Університету Де-Мойн (США) і один з авторів дослідження.

Тіла тварин і людей можуть перетворюватися на мумії не тільки завдяки спеціальному бальзамуванню, а й під дією природних процесів, які заважають останкам розкладатися. Прикладом подібного може служити мумія крижаної людини, а також висушені тіла стародавніх індійців з високогірних печер у Перу, Чилі та інших регіонах Південної Америки.

Мічен і її колеги зробили ще одну подібну знахідку після того, як до них звернулися за допомогою робочі з однієї із золотих копалень Клондайку. Вони випадково знайшли заморожене тіло стародавньої тварини під час прогрівання ґрунту на території споруджуваної шахти.

Щоб отримати доступ до мумії, вченим спершу знадобився дозвіл місцевої громади індіанців-хан. Отримавши його, палеонтологи всебічно вивчили її. Судячи з відсутності видимих ​​пошкоджень, інфекцій і слідів недоїдання, вовченя померло через обвал ґрунту біля входу в нору, в якій розташовувалося лігво її батьків.

Тим часом науковці виявили кельтську бронзову статуетку із золотими очима біля Закарпаття. Унікальна знахідка належить до періоду так званої латенської культури — археологічної культури кельтських племен Європи залізної доби (800–100 років до нашої ери)

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: