- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Кошеня віком 37 тисяч років: у кризі Арктики знайшли дитинча шаблезубого тигра
Кошеня віком 37 тисяч років: у кризі Арктики знайшли дитинча шаблезубого тигра
Науковці припускають, що кошеня шаблезубого тигра загинуло під час останнього льодовикового періоду.
Під час арктичної експедиції 2022 року вчені виявили унікальну знахідку - відмінно збережене тільце шаблезубого кошеняти, заморожене у вічній мерзлоті Якутії. Як встановило нове дослідження, кошеня провело у льодах понад 37 тисяч років. Результати вивчення цієї унікальної знахідки опублікувало наукове видання Scientific Reports.
Кошеня, якому на момент загибелі було приблизно три роки, жило під час останнього льодовикового періоду. Завдяки холоду його голова, передні кінцівки, тулуб і лапи збереглися в дивовижному стані. Проте виявлена була лише верхня половина тіла, тоді як рештки стегнової та гомілкової кісток знайшли неподалік.
Однією з найбільш цікавих особливостей стало те, що шия кошеняти вдвічі товстіша, ніж у сучасних левенят. Анатомічний аналіз показав, що його щелепа була пристосована для утримання великих конусоподібних різців — характерної риси шаблезубих хижаків.
Крім цього, вчені дослідили лапи кошеняти, зокрема пальці, які своєю бобоподібною формою забезпечували стійкість на снігу в умовах льодовикового періоду. Ця особливість свідчить про його здатність адаптуватися до суворих кліматичних умов того часу.
Це перший випадок в історії палеонтології, коли настільки добре збережені рештки вимерлого ссавця, що не має аналогів серед сучасних тварин, стають об'єктом детального вивчення.
Причина загибелі кошеняти залишається невідомою, але дослідники припускають, що воно жило в пізньому піоцені — періоді, коли планету вкривали масивні льодовикові щити. Хоча раніше в цій місцевості вже знаходили численні кістки шерстистих мамонтів, це вперше виявлено настільки добре збережений заморожений зразок іншого виду.
Шаблезубе кошеня мало темно-коричневе хутро: коротке, густе і м’яке, з довшими ділянками на шиї та спині. У нього також виявили коротку хвилясту борідку навколо підборіддя та два ряди тонких вусиків.
Порівняння з сучасними левенятами того ж віку виявило істотні відмінності. Зокрема, муміфіковане кошеня мало набагато масивнішу шию та ширшу морду, що надавало йому характерного вигляду, суттєво відмінного від сучасних великих котів.
Більше новин читайте на GreenPost.