Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Біля Закарпаття археологи знайшли артефакт з золотими очима та купу срібних монет (фото)

Біля Закарпаття археологи знайшли артефакт з золотими очима та купу срібних монет (фото)

Знахідкам понад 2000 років

1 хв на прочитання10 Грудня 2020, 20:58
Поділитись:

Науковці виявили кельтську бронзову статуетку з золотими очима біля Закарпаття. Унікальна знахідка належить до періоду так званої латенської культури — археологічна культура кельтських племен Європи залізної доби (800-100 років до нашої ери). Повідомляє Mukachevo.net.

Як розповіла археолог Марія Худакова, фігурку виявили в селі Яновце в окрузі Попрадд у Словаччині. Виявлені артефакти представили у музеї Спіша у Спішській Новій Весі.

"Знайдено понад 800 об'єктів з різних періодів. Більшість знахідок датуються періодом Латен. В основному це кельтські монети, бронзові пряжки та інші частини одягу, вироби з глини — кераміка, скляні намистини та браслети", - уточнила Худакова.

За її словами, найзначнішою знахідкою є бронзова статуетка із зображенням оголеного чоловіка. На його шиї видно типову прикрасу цього періоду — хустку.

"Знахідка виняткова своїм реалістичним зображенням людини та золотими очима" - розповіла археолог.

Латенська культура Закарпаття ІІІ-І ст. до н.е. становила важливу сполучну ланку між кельтами Центральної Європи й давнім населенням, яке проживало на північ і схід від Карпат. Латенскую культуру Верхнього Потисся пов'язують із племінним угрупованням анартив, частину якого займала територію сучасної Закарпатської області України. У літературі існують згадки про приблизно 40 поселень латенской культури на Закарпатті.

Нагадаємо, науковці знайшли золоті прикраси вартістю кілька мільйонів доларів, яким 1500 років (відео, фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.