Біля Закарпаття археологи знайшли артефакт з золотими очима та купу срібних монет (фото)
Знахідкам понад 2000 років
Науковці виявили кельтську бронзову статуетку з золотими очима біля Закарпаття. Унікальна знахідка належить до періоду так званої латенської культури — археологічна культура кельтських племен Європи залізної доби (800-100 років до нашої ери). Повідомляє Mukachevo.net.
Як розповіла археолог Марія Худакова, фігурку виявили в селі Яновце в окрузі Попрадд у Словаччині. Виявлені артефакти представили у музеї Спіша у Спішській Новій Весі.
"Знайдено понад 800 об'єктів з різних періодів. Більшість знахідок датуються періодом Латен. В основному це кельтські монети, бронзові пряжки та інші частини одягу, вироби з глини — кераміка, скляні намистини та браслети", - уточнила Худакова.
За її словами, найзначнішою знахідкою є бронзова статуетка із зображенням оголеного чоловіка. На його шиї видно типову прикрасу цього періоду — хустку.
"Знахідка виняткова своїм реалістичним зображенням людини та золотими очима" - розповіла археолог.
Латенська культура Закарпаття ІІІ-І ст. до н.е. становила важливу сполучну ланку між кельтами Центральної Європи й давнім населенням, яке проживало на північ і схід від Карпат. Латенскую культуру Верхнього Потисся пов'язують із племінним угрупованням анартив, частину якого займала територію сучасної Закарпатської області України. У літературі існують згадки про приблизно 40 поселень латенской культури на Закарпатті.
Нагадаємо, науковці знайшли золоті прикраси вартістю кілька мільйонів доларів, яким 1500 років (відео, фото).