Догори
Дати відгук

Міндовкілля спільно з зоозахисними організаціями напрацьовує законодавчі зміни задля захисту вовків

За останні роки перелік червонокнижних тварин розширюється

2 хв на прочитання29 Січня 2024, 12:36
 Законодавчі зміни задля захисту вовків Законодавчі зміни задля захисту вовків
Поділитись:

Про це перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький розповів на пресконференції, повідомляють у пресрелізі відомства.

«Міндовкілля зараз працює над стратегією зі збереження біорізноманіття, куди буде входити збереження не лише вовка чи кота дикого, а й взагалі розробка стратегії руху України та збереження нашого біорізноманіття для наступних поколінь», – зазначив Олександр Краснолуцький.

Це є необхідною умовою для виконання умов Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни й природних середовищ існування в Європі. А також для збереження червонокнижних тварин, які страждають зараз у непростих умовах. 

«За останні роки перелік червонокнижних тварин розширюється. І це говорить про те, що наші види зникають, і вони потребують особливої охорони», – додав Олександр Краснолуцький.

Багато зоозахисних організацій, зокрема Асоціація зоозахисних організацій України, URSA та Help Animals Of Ukraine, висловили свою підтримку таким планам Міндовкілля. 

«У 15 країнах Європи вовк занесений до Червоної книги і повністю захищений. У ще п’ятьох охороняється частково і належить до мисливських видів. І лише в Україні, Росії, Молдові, Білорусі та Північній Македонії його знищують як шкідника», – стверджує Марина Суркова, президентка Асоціації зоозахисних організацій України.

Для збереження вовків та інших видів, які знаходяться під загрозою вимирання, Міндовкілля разом із зоозахисними організаціями планує вносити зміни в законодавство для впровадження Бернської конвенції із захисту біорізноманіття і заборони ловлі та відстрілювання вовків та інших зникаючих видів.

Більше новин читайте на Green Post.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.