Догори
Дати відгук

У Житомирській області знайдено популяцію рідкісної та дивовижної рослини - собачий зуб

Це була дивом уціліла невелика ділянка старого дубового лісу

1 хв на прочитання26 Березня 2024, 06:32
Знайдено популяцію рідкісної рослини - собачий зуб Знайдено популяцію рідкісної рослини - собачий зуб
Поділитись:

Днями успіхом закінчилася чергова експедиція Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ), у якій взяв участь відомий житомирський захисник дикої природи О.Гриб. Ми знайшли ще одну популяцію рідкісного, дивовижного та красивого первоцвіту-собачого зуба. Це була дивом уціліла невелика ділянка старого дубового лісу з калюжами талої води та жвавою маленькою річкою, яку ми переходили по бобровій греблі. Про це повідомляє КЕКЦ на своїй сторінці Фейсбук. 

Повна його назва чудо-квітки- собачий зуб справжній, еритроній собачий зуб (Erythronium dens-canis). Це рідкісна багаторічна трав'яниста і цибулінна рослина з батьківщини лілієвих. Свою назву квітка отримала завдяки цибулинкам, які схожі на собачі зуби.

Чисельність популяцій зменшується, в окремих локалітетах вид зник.

Причини зміни чисельності: інтенсивне ведення лісового господарства (рубки), зривання на букети, викопування цибулин, зміна гідрологічного режиму.

Рослина має червону витончену квітку і зелене шкірясте листя з темним тату. Росте у старих дубово-грабових лісах. Розквітає зараз, у березні. В Україні поширений у Карпатах, а на рівнині – зустрічається у Житомирській області, де для його охорони вже створено кілька заказників. Однак ми знайшли ще одну популяцію, яка поки не є під охороною, тому ми створюватимемо там пам'ятку природи. Романівський лісгосп АПК, на території якого ми знайшли цю рідкісну рослину, вже погодився на створення пам'ятки природи. Усі матеріали на заповідання ми вже передали до Управління екології Житомирської ОДА. Сподіваємося, вже цього року там буде створено пам'ятку природи.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.