- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- У законопроєкті про «зелений» тариф експерти вбачають і позитив
У законопроєкті про «зелений» тариф експерти вбачають і позитив
Прийнятий нещодавно законопроєкт про реструктуризацію «зеленого» тарифу вирішує три базові речі, які важливі для учасників ринку ВДЕ. Про це в коментарі Kosatka.Media розповів CEO незалежного провайдера ETG.UA Володимир Шведкий.
«Серед позитивів у законопроєкті, перше – норма, за якою планується погашення дефіциту «ГарПоку» за рахунок бюджету, близько 20%. Також норма, яка регулює погашення поточної заборгованості за рахунок інструменту випуску ОВДП. Третє – встановлення певних правил в цьому хаосі, які допоможуть стабілізувати ситуацію і ставлення інвесторів до ринку і державі», – відзначив він.
Але саме по собі зниження тарифу приносить всім дискомфорт, уточнив Шведкий.
«Всі, хто заходили в цей ринок, не розраховували на те, що станеться таке зниження. Це не конструктив», – зауважив він.
Однак у тому стані заборгованості, яка склалася на ринку зараз, при ризику банкрутства і зникнення відновлюваної генерації взагалі законопроект про реструктуризацію – це вихід із ситуації, вважає Шведкий.
Як ми повідомляли, 10 червня Кабінет Міністрів України підписав «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики».
Документ підписали Прем’єр Шмигаль та Міністерка енергетики Буславець з одного боку та відповідальні особи Європейсько-українського енергетичного агентства й Української вітроенергетичної асоціації – з іншого.
Водночас його не схвалили інші провідні асоціації у сфері ВДЕ, зокрема: Українська асоціація відновлюваної енергетики, Асоціація сонячної енергетики, Біоенергетична асоціація України та Українська воднева рада.
Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення. Зокрема, для усіх об’єктів електроенергетики, що виробляють сонячну енергію передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, що виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%.
Після цього щоб закріпити зниження "зелених" тарифів та стабілізувати галузь у частині маневрових потужностей і «дати нові стимули для розвитку «зеленої» енергетики» уряд розробив та подав до Ради закон №3658.
Документ передбачає зниження «зеленого» тарифу, закріплення умов реструктуризації боргу ДП «Гарантований покупець» перед виробниками електроенергії, встановлення відповідальності виробників за небаланси, впровадження «зелених» аукціонів тощо.