У японських крамницях більше немає безкоштовних пластикових пакетів

1 хв на прочитання07 Липня 2020, 14:34
Фото: KYODO

З 1 липня в усіх торгових точках Японії почали стягувати плату з покупців за використання поліетиленових пакетів. Нововведення – це спроба уряду зменшити кількість пластику, що забруднює довкілля. Плату за пластикові пакети планували стягувати з квітня, однак цю дату перенесли на початок липня, пише Eco Town.

Згідно зі схваленим владою законодавством вартість пакетів має бути не менш ніж 2 єни (0,5 грн). Також магазини продовжать пропонувати відвідувачам безплатні пакети, зроблені з біорозкладних рослинних волокон.

Місцевих жителів також закликають приходити в магазини з власними сумками, щоб скоротити обсяги використання пластикових пакетів.

На планеті щорічно додається близько 300 млн тонн пластикового сміття. Приблизно 8 млн тонн із цього обсягу потрапляє у світовий океан. Уряд Японії нині розробляє заходи, які мають на меті до 2050 року повністю виключити потрапляння пластикового сміття в океан з території країни.

Нагадаємо, що в українському парламенті зареєстровано законопроєкт  «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» № 2051-1. Ним передбачається заборона розповсюдження пластикових пакетів товщиною до 50 мкм у магазинах і ресторанах. Водночас такі обмеження не поширюються на пакети, які є первинною упаковкою м’яса, риби та сипучих продуктів.

Законопроєкт передбачає, що обмеження наберуть чинності з 1 січня 2022 року. Водночас у колишньому Міністерстві енергетики та захисту довкілля пропонували ввести цю заборону на рік раніше — у 2021 році.

Наразі законопроєкт схвалено у першому читанні та рекомендовано комітетом до прийняття в цілому.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: