Догори
Дати відгук

«У яблучко»: чому дорожчає найпопулярніший український фрукт та що відбувається із експортом

Виробники запевняють, що яблук вистачить усім. Але заплатити доведеться більше

4 хв на прочитання19 Березня 2020, 18:22
Поділитись:

Торгові мережі активно скуповують яблука у вітчизняних виробників, пояснюючи це попитом покупців на вітаміни у часи карантину. Якщо ще минулого тижня у супермаркетах столиці вони коштували приблизно 21-22 грн, то цього тижня уже на 2-5 грн дорожче. Втім, виробники цього плоду не тільки готові заповнювати внутрішній ринок, а й активно експортують українські яблука до ЄС та інших країн. Вони запевняють – дефіциту немає і яблук вистачить усім.

Порівняно із тижнем раніше замовлень торговими мережами українських яблук стало, щонайменше, на 25% більше. Причина – збільшений попит на фрукти у покупців в Україні та збільшення ціни на імпортні фрукти у зв’язку із зростанням курсу долара.  Таку думку у коментарі GreenPost висловив генеральний директор компанії  «Сади Дніпра», що входить до п`ятірки найбільших українських виробників  та експортерів яблук, Олександр Пахно.

«Цього тижня ми спостерігаємо суттєве збільшення замовлень торгових мереж на сортове яблуко гарної якості. Найбільшим попитом користується сорт «Голден Делішез». Його купують дуже охоче. Закупівельна ціна зараз, у середньому, 18 грн/кг з ПДВ», – розповів Пахно.

У торгових мережах, принаймні у столиці,  поки що спокійно – на прилавках є як мінімум декілька сортів яблук: «Флоріна», «Голден Делішез», «Семеренко» тощо.

Як пояснили працівники мережі «Ашан», у них у продажу на сьогодні є як українське, так і польське яблуко, перебоїв з поставками немає. Якщо і виникають, то, як і раніше, циклічно. Ціна на продукцію різна – від 21 до 28 грн за кілограм, залежно від сорту та калібру. 

Виробник яблук прогнозує, що найімовірніше попит на яблучну продукцію зростатиме. Курсові коливання та певне обмеження експорту повернуть ритейл більше до закупівель у вітчизняних виробників.

«Наприклад, у нашому господарстві запаси яблука достатні. Вистачить як мінімум на місяць чи більше активної торгівлі», – каже Пахно.

Актуальним залишається питання відвантаження яблук з України, адже країна  є активним експортером.

Як повідомляв GreenPost раніше, українські експортери яблук потерпали від наслідків коронавірусу. Компанії, які поставляли яблука до Гонконгу та Сінгапуру, ще в січні та лютому тимчасово припинили продаж через проблеми із логістикою і неможливістю прогнозувати подальші продажі, проте наразі продовжили закупівлі плодів.

Тимчасові обмеження транспортного та авіасполучення у деяких країнах Європи та світу поки що також не вплинули на торгову активність українських експортерів плодоовочевої продукції.

Опитані GreenPost виробники плодів з Вінниччини і Черкащини запевняють, що незважаючи на пандемію COVID-19, зараз відвантажують яблука за кордон без затримок.

«Ми працюємо як і раніше, у штатному режимі. Зокрема, попит на наші яблука проявляють покупці з ЄС та ОАЕ. Проблем із замовленням та відвантаженням продукції зараз немає. Сьогодні відправляємо дві фури яблук по 20 тонн кожна до ЄС», - підтверджує загальну ситуацію на ринку  Олександр Пахно.

А  от згідно з повідомленням Української плодоовочевої асоціації (УПОА) деякі експортери-члени асоціації вже відчули на собі проблеми з продажами.

"Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблук країн перестали приймати вантажі, частина яблук «зависла» у тамтешніх портах", – розповідають у асоціації.

Нагадаємо,  експерти «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) порахували, що експорт вітчизняних яблук у 2019 році становив 53,6 тис. тонн, і став  найбільшим за останні 5 років. Найактивнішими покупцями українських яблук у минулому році стали Білорусь, Ірак, Туреччина, Австрія та Молдова.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фінляндія всьоме поспіль стала найщасливішою країною у світі: ось що робить фінів такими щасливими
1 хв на прочитання7 хвилин тому
Чорні ведмеді Аляски потрапили до приміщення для постачання й автопарку на об’єднаній базі Елмендорф-Річардсон, штат Аляска, що спричинило збій у роботі об’єкта. Фото: Офіс правоохоронних органів із збереження дикої природи JBER
На військовій базі на Алясці ведмеді влаштували собі шведський стіл із бойовими пайками (ФОТО)
3 хв на прочитання49 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Промислово розвинені країни пропонують 250 млрд євро на кліматичну допомогу: ось хто має заплатити
4 хв на прочитаннягодина тому
Скріншот відео Sotheby's
Найдорожчий банан у світі продали на аукціоні за 6,2 млн доларів: ось що вирішив зробити новий власник (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Кабмін на засіданні ухвалив низку рішень у сфері спорту та захисту довкілля
1 хв на прочитання3 години тому
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитання3 години тому
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання4 години тому
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання5 годин тому