Догори
Дати відгук

Українські експортери яблук потерпають від коронавірусу

Українські компанії, які поставляли яблука до Гонконгу та Сінгапуру, ще в січні та лютому припинили продаж

2 хв на прочитання13 Березня 2020, 16:08
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Українські компанії, які поставляли яблука до Гонконгу та Сінгапуру, ще в січні та лютому тимчасово припинили продаж. Про це інформує GreenPost із посиланням на повідомлення Української плодоовочевої асоціації.

"Ситуація в цих країнах була досить складною і не було впевненості в тому, який буде попит на момент прибуття яблука на ринок і чи можна буде забезпечити якісну логістику. Приклад Китаю, де в портах протягом кількох тижнів не розвантажували грузи з свіжою плодоовочевою продукцією під час піку епідемії коронавірусу, змусив місцевих імпортерів бути обережнішими", - пояснили в асоціації.

Відповідно, було втрачено кілька тижнів торгівлі. Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися. У той же час більшість українських компаній, які експортують фрукти та овочі до країн ЄС, до останнього часу не відчували особливих проблем.  "Попит залишається досить високим, автомобілі пропускають і туди й назад без особливих проблем", - констатують в асоціації.

В той час компанії мають певні застереження щодо вільного автотранспорту в майбутньому, адже вантажні автомобілі пересуваються разом з водіями, а різні країни починають запроваджувати 14-денний карантин або взагалі заборону на в’їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус.

Проте один з крупних експортерів яблука зазначив, що у нього вже зараз є великі проблеми з продажами: оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблука країн перестали приймати вантажі, і частина яблука "зависла" в портах.

Також деякі з опитаних УПОА виробників плодоовочевої продукції зазначили, що вже протягом декількох тижнів не можуть вивезти в Україну куплені в ЄС саджанці та добрива.

"Це може стати проблемою для багатьох компаній в найближчі тижні, адже сезон робіт в саду розпочався, і більшість МТР та інших елементів технологій постачається в Україну саме з тих країн ЄС, де найбільші проблеми з коронавірусом: Італії, Іспанії, Франції, Німеччини та Нідерландів", - вважають в асоціації.

Роздрібні мережі відзначають, що особливих проблем з поставками плодоовочевої продукції українського виробництва, а також імпортної, поки що не відчувають, а попит оцінюють як стабільно високий.

Як повідомляв GreenPost, раніше голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка наголошував, що через коронавірус міжнародні транспортні компанії підняли ціну своїх послуг на 40%. За його словами, це негативно відобразилося на українському експорті сільськогосподарської продукції.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Фіктивний шлюб з багатодітною жінкою
$ 4000 за фіктивний шлюб з багатодітною жінкою: поліцейські ліквідували схему незаконної діяльності (ФОТО)
2 хв на прочитання18 хвилин тому
Проблем зі щитовидною залозою
Тривожні ознаки проблем зі щитовидною залозою: не ігноруйте
1 хв на прочитаннягодина тому
Новий проєкт Нацплану управління відходами до 2033 року та звіт про СЕО
Оприлюднено для громадського обговорення новий проєкт Нацплану управління відходами до 2033 року та звіт про СЕО
2 хв на прочитання2 години тому
Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям
Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям: справу відправили до суду
2 хв на прочитання3 години тому
​На Україну чекає дощовий, але комфортний тиждень
2 хв на прочитання4 години тому
UBMDR закликає українців об'єднатися до Дня боротьби проти раку крові
6 хв на прочитання5 годин тому
Старість у радість: 8 звичок, які допоможуть прожити довше
3 хв на прочитання6 годин тому
У Києві створюють дощові садки : будуть здатні фільтрувати та затримувати до 90% води
1 хв на прочитання7 годин тому