Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про реформу екоконтролю: подробиці

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про реформу екоконтролю: подробиці

Він передбачає підвищені штрафи як для підприємств-порушників, так і для екологічних інспекторів.

2 хв на прочитання30 Квітня 2021, 15:00
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про екологічний контроль У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про екологічний контроль
Поділитись:

22 квітня у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку із прийняттям Закону України «Про державний екологічний контроль».

Йдеться про законопроєкт № 5414. Його ініціаторами виступили Олег Бондаренко, Олександр Маріковський, Олена Криворучкіна, Юлія Овчинникова, Олександр Матусевич, Ігор Кривошеєв, Едуард Прощук, Олександр Фельдман та Андрій Задорожний.

28 квітня проєкт закону вже розглянув профільний комітет. А вчора, 29 квітня, з ним мали змогу ознайомитися парламентарі. 

Автори проєкту закону ініціюють запровадити адміністративну відповідальність для екоінспекторів за порушення природоохоронного законодавства. Сюди входять внесення неправдивих відомостей про перевірки, безпідставне накладення штрафів та порушення процедури перевірки підприємств.
Якщо екологічний інспектор безпідставно виписав підприємству штраф чи вніс до онлайн-системи неправдиву інформацію про екологічний контроль, то має сплатити штраф у розмірі 3400 грн. Це — мінімальна сума. Максимальна становить 6800 грн.
Якщо екоінспектор порушить законодавство повторно, то має сплатити до державної скарбниці від 6800 до 10 200 грн штрафу. Також такий фахівець втратить можливість протягом року виконувати свої посадові обов'язки. 

Відповідальність чекає також і на підприємства-порушники. Якщо керівництво промислового підприємства не пустить на його територію екоінспектора з перевіркою, то мусить заплатити штраф у розмірі від 34 до 51 тис. грн. Це також стосується підприємств, які нададуть перевіряючим неправдиві відомості чи будуть перешкоджати їхній роботі. За повторне порушення на підприємство чекає штраф від 51 до 68 тис. грн. 

Як ми інформували своїх читачів раніше, українські екологічні експерти склали для Міндовкілля дорожню карту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.