У парламенті запропонували інший сценарій поділу Мінекоенерго та закликали «припинити знущатися над довкіллям»
Нардеп запропонував приєднати "енергетичну" частину Мінекоенерго до Мінвугілля
Голова комітету парламенту з питань екологічної політики Олег Бондаренко на засіданні Кабінету Міністрів під час розгляду постанови про створення нового Міністерства захисту довкілля запропонував приєднати "енергетичну" частину Мінекоенерго до Мінвугілля (яке ще не ліквідоване), а Міністерство захисту довкілля залишити у міністерстві, що існує.
Таку позицію він аргументував занадто великими строками для формування Міністерства захисту довкілля - 6 місяцями.
«Строк, запропонований пані Буславець – неприйнятний для екології…Прошу припинити знущатися над захистом довкілля», - відреагував Олег Бондаренко на пропозицію в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець створити окреме Міністерство захисту довкілля, а для енергетичного сектора базовим залишити існуюче Мінекоенерго, створене восени 2019 року.
На пропозицію Олега Бондаренка відразу відреагував прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він зауважив, що для країни зараз порятунок енергетичної сфери вимагає невідкладних кроків.
"У нас колосальна криза в енергетиці… у нас немає 6 місяців для створення міністерства енергетики, тому ми йдемо таким шляхом. Критично важливо забезпечити стабільність міністерства енергетики. Екологія зараз працює, буде призначений в.о", - відповів на це прем’єр.
Нагадаємо, 14 травня Комітет з питань екологічної політики та природокористування прийняв рішення про необхідність поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля на два міністерства.
Громадськість також обурювалася тим, що до експертної ради Мінекоенерго увійшло лише 10% екологів, решта – енергетики. А екологічні громадські організації називають торішнє рішення об’єднати Мінприроди з Міністерством енергетики катастрофічним.
Нарешті сьогодні, 27 травня, Кабмін ухвалив рішення про створення окремого Міністерства захисту довкілля. Міністерство захисту довкілля було вирішено утворити шляхом виділення його з Мінекоенерго, а не поділу.
Також, Кабінет міністрів України звільнив Олексія Рябчина із посади заступника міністра енергетики та захисту довкілля, на яку його було призначено у жовтні 2019 року.