Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг повідомила, що «спростовує» інформацію стосовно підняття тарифів на електроенергію для населення.
Нагадаємо, учора ми повідомляли, що проблему «зеленого» тарифу в НКРЕКП хочуть вирішити шляхом підняття тарифів для населення. Про це, як пишуть інші ЗМІ, заявив член НКРЕКП Дмитро Коваленко під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Він начебто представив два сценарії розвитку відновлювальної енергетики, один з яких передбачає скасування пільгового тарифу для населення на перші 100 кВт-год електроенергії.
Сьогоднішнє ж спростування цієї інформації від НКРЕКП не містить чіткості і може трактуватися неоднозначно.
«Комісія, як і вся енергетична спільнота, завжди послідовно виступала за ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електричної енергії. Втім, з введенням в дію з 1-го липня 2019 року нової моделі ринку електричної енергії, тарифи для населення регулюються через механізм покладання спеціальних обов’язків на ринку електричної енергії, який встановлюється відповідним рішенням Кабінету Міністрів України», - повідомили, зокрема, у комісії.
Публікуємо повне повідомлення Нацкомісії, щоб уникнути будь-яких трактувань цього тексту.
Нагадаємо, "зелені" тарифи - це спеціальні тарифи, за якими держава купує електроенергію з відновлювальних джерел у виробника. Вони введені з метою стимулювання розвитку відновлювальної енергетики. В Україні вийшло так, що значна доля ринку цієї електроенергії належить Ринату Ахметову і він є головним бенефіціаром "зелених" тарифів. У цих умовах доцільність таких високих "зелених" тарифів (одні з найвищих у світі) є сумнівною. Тому держава протягом останнього часу демонструвала бажання реформувати галузь. Так, наразі в Мінеконерго говорять про необхідність зниження тарифу і його заміни "зеленими" аукціонами.