Догори
Дати відгук

У Криму назріває екологічна катастрофа

Експерти кажуть, що трагедія на “Кримському титані” може повторитися

2 хв на прочитання07 Вересня 2020, 13:31
Фото: Радіо Свобода Фото: Радіо Свобода
Поділитись:

Через те, що днями дефіцит води на Кримсському півострові лише зріс, хімічна катастрофа на заводі “Кримський титан” може повторитися у найближчому майбутньому. Про це заявив екс-міністр туризму АРК Олександр Лієв, передає “Радіо Свобода”.

Небезпека криється у тому, що вода із нині недіючого Північно-Кримського каналу розбавляла сірчану кислоту в кислотонакопичувачі, куди завод у Армянську скидав відходи.

“Зараз цей кислотонакопичувач нікуди не подівся, а завод працює. Відсутність води на “Кримському титані” - це проблема, яка відкашлюється, в прямому сенсі цього слова, людям які живуть в районі від Красноперекопська до Генічеська, а може і до Херсона. Інших заводів, які безпосередньо і дуже залежали б від води, на території Криму немає”. - сказав Лієв.

Політик додав, що окупаційна адміністрація Армянська та ПРК Крим вцілому ніяк не реагує на ситуацію й нічого не робить, аби щапобігти повторній екокатастрофі.

Нагадаємо, У ніч з 23 на 24 серпня 2018 року населені пункти на півночі окупованого Криму – місто Армянськ і прилеглі селища - огорнув жовтуватий дим із неприємним їдким запахом. Люди почали задихатися, а на тілах дітей з'явилися незрозумілі виразки. Постраждала й екосистема міста: дерева й трава пожовтіли. Із Армянська евакуювали дітей. Згодом виявилося, що винуватцем катастрофи став завод “Кримський титан”, який викинув у повітря шкідливі сполуки. 

Як ми писали раніше, в Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище. Це - основне джерело водопостачання міста. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.