У Криму назріває екологічна катастрофа
Експерти кажуть, що трагедія на “Кримському титані” може повторитися
Через те, що днями дефіцит води на Кримсському півострові лише зріс, хімічна катастрофа на заводі “Кримський титан” може повторитися у найближчому майбутньому. Про це заявив екс-міністр туризму АРК Олександр Лієв, передає “Радіо Свобода”.
Небезпека криється у тому, що вода із нині недіючого Північно-Кримського каналу розбавляла сірчану кислоту в кислотонакопичувачі, куди завод у Армянську скидав відходи.
“Зараз цей кислотонакопичувач нікуди не подівся, а завод працює. Відсутність води на “Кримському титані” - це проблема, яка відкашлюється, в прямому сенсі цього слова, людям які живуть в районі від Красноперекопська до Генічеська, а може і до Херсона. Інших заводів, які безпосередньо і дуже залежали б від води, на території Криму немає”. - сказав Лієв.
Політик додав, що окупаційна адміністрація Армянська та ПРК Крим вцілому ніяк не реагує на ситуацію й нічого не робить, аби щапобігти повторній екокатастрофі.
Нагадаємо, У ніч з 23 на 24 серпня 2018 року населені пункти на півночі окупованого Криму – місто Армянськ і прилеглі селища - огорнув жовтуватий дим із неприємним їдким запахом. Люди почали задихатися, а на тілах дітей з'явилися незрозумілі виразки. Постраждала й екосистема міста: дерева й трава пожовтіли. Із Армянська евакуювали дітей. Згодом виявилося, що винуватцем катастрофи став завод “Кримський титан”, який викинув у повітря шкідливі сполуки.
Як ми писали раніше, в Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище. Це - основне джерело водопостачання міста.