- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- У кримському парку «Тайган» врятованих від мазуту птахів відпоюють горілкою (ВІДЕО)
У кримському парку «Тайган» врятованих від мазуту птахів відпоюють горілкою (ВІДЕО)
Цей метод застосовувався ще в СРСР.
У Криму врятованих від мазуту птахів відпоюють горілкою, стверджують у сафарі-парку «Тайган». Там вважають, що алкоголь допомагає зняти стрес і покращує стан тварин. Такий же метод використовують на фермі Арістей в Краснодарському краї. Проте спеціалісти ставропольського центру реабілітації «Пелікан» заявили, що давати алкоголь тваринам категорично не можна. Про це розповідають у російських ЗМІ.
Волонтери кажуть, що «що вже втрачати». Горілка, як передбачається, знижує стрес у птахів та знезаражує уражені ділянки кишківника.
Директор парку «Тайган» Олег Зубков запевняє, що птахи через горілку не гинуть — ба більше, почуваються добре.
«Птахи почуваються добре, все чудово. Це метод волонтерів», — говорить він.
Проте багато хто сумнівається в дієвості цього методу і побоюється, що алкоголь доб'є і так ослаблених через отруєння мазутом птахів.
«Потрібна ціла година, щоб втерти крохмаль, який діє як абсорбент і дозволяє вичісати частину мазуту з пір'я, ще годину — щоб відмити саму птицю», — розповіла прес-секретар парку «Тайган» Тетяна Алексагіна.
При цьому самі пацієнти можуть поводитись аж ніяк не сумирно, допомагаючи людям врятувати їм життя. Птахи нервують, намагаються клюватись і вирватися з рук рятувальників. Проте горілка заспокоює тварин, допомагаючи їм знести процедуру. А от якщо запізнитися з очищенням мазуту, то загибелі птиці не уникнути. Тож у ситуації з горілкою волонтери обирають із двох зол менше.
«За допомогою зонда дається нормальна гарна горілка. Голову не відпускаємо приблизно хвилину, щоби алкоголь не потрапив у дихальні шляхи. Птах заспокоюється і доїжджає спокійно до миття. У середньому півтора кубики горілки на три дні. Й одразу треба годувати, як даємо горілку. Якщо птах не їсть, то у блендері перебити рибу та вводити», — заявив експерт-ветеринар на нараді 23 січня у Криму.
Втім, і сам метод «споювання» (насправді наркозу) застосовувався ще в СРСР.
Більше новин читайте на GreenPost.