Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про скасування смертної кари. Про це йдеться в повідомленні на сайті голови держави.
Зазначається, що таким чином Казахстан приєднався до Другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямованого на скасування цього виду покарання.
«Тепер згадки про страту потрібно прибрати зі 17 статей кримінального кодексу. У чинному законодавстві Казахстану смертна кара передбачена за тероризм і за особливо тяжкі злочини, скоєні у воєнний час, а також за посягання на життя президента країни і колишнього президента Нурсултана Назарбаєва», ─ йдеться у повідомленні.
23 грудня цей законопроєкт ухвалив парламент. Представляючи документ у Мажилісі, міністр закордонних справ Мухтар Тлеуберди заявив, що після ратифікації протоколу Казахстан зможе застосовувати смертну кару тільки в одному випадку.
«Згідно зі статтею 2 Другого факультативного протоколу, Казахстан залишає за собою право виносити смертний вирок під час війни особам, засудженим за серйозні воєнні злочини», – сказав міністр.
Процес скасування смертної кари в країні почався на початку листопада.
Хоч смертна кара у країні й існує, з 2003 року діє мораторій на виконання такого вироку. При цьому суди можуть виносити такі вироки. В якості альтернативи використовують довічне ув'язнення.