- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- У Карпатському біосферному заповіднику показали, як доять форель і голець (ФОТО)
У Карпатському біосферному заповіднику показали, як доять форель і голець (ФОТО)
Після процедури доїння риба не гине. Вона повертається до свого звичайного способу життя.
Працівники демонстраційного форелевого господарства Карпатського біосферного заповідника розпочали доїння гольця та аборигенного виду лососевих наших водойм — струмкової форелі. Така процедура проводиться тому, що у штучних водоймах представники форелевих не відкладають ікру, повідомляють у заповіднику.
Перед доїнням риби проводиться її розподіл на самців та самиць. Їх поміщають в окремі басейни. Спочатку доять самиць, а далі – самців. Як працівники визначають, чи є у риби ікра? Все просто. Ікру видно по животику. Потрібно легенько його потиснути й ікра виходить сама.
Після так званого доїння риби її ікринки разом із біологічним матеріалом самців змішують і залишають на 20–30 хвилин для запліднення.
Далі штучно запліднені компоненти закривають у спеціальні інкубатори, в яких підтримується необхідна температура. Саме тут з ікринок народжуються рибки, якими у подальшому будуть зариблювати гірські потоки.
За словами фахівців заповідника, струмкова форель росте досить повільно та стає статевозрілою у віці трьох років. Саме з того часу вона починає відкладати ікру. А голець починає нереститися у віці 5–6-го року життя.
Нагадаємо, забудовники планують дорубати 20 га лісу у Пущі-Водиці.