Догори
Дати відгук

У фермерів з Чернігівщини посохли тисячі сосен, які вони ростили на продаж

Підприємець втратив близько 3 тисяч семирічних сосен після обробки сусіднього поля

2 хв на прочитання28 Листопада 2020, 13:37
 Суспільне: Чернігів Суспільне: Чернігів
Поділитись:

На Чернігівщині після оприскування поля з соняшником почали всихати сосни на сусідніх полях. Підпріємці в шоці і розпачі, адже вирощували дерева роками, а обсипалися вони майже миттєво.

Про фермерів, які втратили тисячі дерев та отримали величезні збитки йдеться у сюжеті Суспільного.

Так, фермер з Ічнянщини Микола Білик сім років вирощував сосни, щоб продати їх під Новий рік, і всі вони почали обсипатися після того, як поле по сусідству обробили отрутохімікатами. Нарахував збитків на сотні тисяч гривень. Володимир Буряк почав вирощувати сосни на продаж 20 років тому, першим в Ічнянському районі. На ділянці поблизу села Бурімка ростуть 7-річні дерева.

«Підійшов період вирізки сосни на реалізацію. Але сталося те, що сталося. Ми виявили, що вона вся спалена. Моя праця була даремною. 7 років нанівець», — каже чоловік і додає, що  втратив близько 3 тисяч дерев. Суми збитків поки не рахував. Але кожне щонайменше коштує 120-130 гривень. Навіть якщо продавати їх за зниженою ціною, по 100 гривень, – це 300 тисяч гривень збитків, розповідає чоловік.

Фермери говорять, що 7 вересня літак над сусіднім полем бачили місцеві жителі і сфотографували його. Землі належать сільськогосподарському підприємству «Інтер». Там ріс соняшник. Микола Білик припускає, обробляли рослину, щоб та швидше висохла. Натомість, за тиждень почали всихати сосни.

«Сторона сосни, та, що дивиться в сторону поля «Інтера» – це пожовтіла хвоя, вона має нетоварний вигляд. Тильна сторона, на неї потрапило менше гербіциду, вона має зелений колір», - показує Микола Білик.

В той же час СТОВ «Інтер»  не збирається відшкодовувати  збитки.  Хоча  «Інтер» нікого не повідомив про обробку.

Ідеться також про те, що на території  Ічнянського національного природного парку  сосни теж почали всихати.  У середині листопада екологічна інспекція перевірила національний парк. Зараз триває перевірка в поліції.

Як ми писали раніше, на початку серпня в Миколаївському районі вогонь знищив пасіку у майже 100 вуликів. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.