Догори
Дати відгук

У Держпродспоживслужбі розповіли, де можна перевірити якість купленого меду

Представники відомства навідалися до лабораторії Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

2 хв на прочитання12 Березня 2025, 12:37
Фото: лабораторія Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи / ДНДІЛДВСЕ Фото: лабораторія Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи / ДНДІЛДВСЕ
Поділитись:

Лабораторії Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) спроможні визначати якість та «справжність» меду й іншої продукції на рівні найвищих світових стандартів. Про це заявив заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Держпродспоживслужби Сергій Захарін під час відвідання інституту.

За його словами, у багатьох лабораторіях інституту на високому рівні виконані акредитаційні вимоги та суттєво розширено перелік відповідних діагностичних послуг. Розширено співпрацю з міжнародними партнерами.

«Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи виконує проривні дослідження з широкого кола питань у сфері оцінки безпечності та якості харчових продуктів і продукції тваринного походження. Й активно впроваджує новітні методики лабораторної діагностики, сучасні цифрові рішення, підтримується в належному стані парк комп’ютерного обладнання, вживаються заходи з підтримки кібергігієни на робочих місцях», - зазначив Сергій Захарін.

Крім того, приведено у відповідність до законодавства України внутрішні документи, які регламентують порядок реалізації окремих заходів і робіт. У фокусі уваги – організація якісного навчання та підвищення кваліфікації фахівців, посилення арсеналу лабораторного обладнання, цифровізація окремих управлінських процесів.

Зокрема, у лабораторії фізико-хімічних досліджень науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу застосовується багато інноваційних методик. Так, експерти лабораторії можуть визначати фальсифікацію меду через аналіз вмісту цукрів за допомогою високоефективної рідинної хроматографії у поєднанні з мас-спектрометрією ізотопного співвідношення (GC-C-IRMS або HPLC-IRMS).

Цей підхід ґрунтується на фундаментальних досягненнях сучасної науки і з практичної точки зору є сучасним аналітичним інструментом, що дозволяє з максимальною точністю визначати «справжність» меду, виявляючи навіть найскладніші методи фальсифікації. Ці методики, що використовуються, акредитовані за стандартами ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 та відповідають вимогам Директиви Ради № 2001/110/ЄС.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
День Європи в Україні: історія, значення та святкування
Україна святкує День Європи 9 травня: символ єдності та євроінтеграції
1 хв на прочитання51 хвилину тому
Зображення згенеровано ШІ
10 % найбагатших людей відповідальні за дві третини глобального потепління — науковці закликають до податку на багатство
2 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Сад із водозберігаючими технологіями: як створити екологічний простір у посушливому кліматі
2 хв на прочитання8 годин тому
Відновлювані джерела енергії покривають 100 % потреб пивоварного заводу в електриці та 60 % його потреб у тепловій енергії. Фото: Euronews
Чи можна знайти баланс між промисловим зростанням і екологією? Ось як ЄС вдалося скоротити промислове забруднення
3 хв на прочитання9 годин тому
Астрологічний прогноз і гороскоп на 9 травня 2025 року
10 хв на прочитанняВчора
В Україні затвердили новий операційний план реалізації Стратегії гендерної рівності на 2025-2027 роки
2 хв на прочитанняВчора
Гору Піп Іван на Рахівщині вкрило снігом
1 хв на прочитанняВчора
На Черкащині згорів старовинний вітряк (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора