У Чорнобильському заповіднику вперше зафіксували гніздування рідкісного орлана-білохвоста
На території зони відчуження помітили самицю з пташеням.

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника оселилася рідкісна птаха – орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla), занесена до Червоної книги України. Дослідники заповідника вперше зафіксували гніздо цієї птахи з пташеням, що є важливим свідченням стабільного розмноження виду в зоні відчуження.
Як повідомили у пресслужбі заповідника, гніздо орлана-білохвоста було виявлено ще в середині грудня минулого року на старій сосні, на висоті понад 20 метрів. Під час весняньої експедиції 2025 року науковці натрапили на самицю, яка висиджувала одне пташеня.
За оцінками фахівців, на території заповідника може мешкати близько 20 пар орланів-білохвостів. Це вказує на те, що популяція цих рідкісних птахів почувається досить стабільно в умовах заповідника.
«Експедиційний маршрут проходив через центральну частину заповідної території та охоплював прибережні ділянки річки Прип’ять, де зберігаються сприятливі умови для гніздування орланів – наявність високих дерев, відсутність турбуючого фактору з боку людини та достатній кормовий ресурс. Впродовж дослідження було також зафіксовано кілька потенційних гніздових територій», – зазначили у заповіднику.
Це відкриття є позитивним сигналом для екосистеми Чорнобильської зони, демонструючи здатність рідкісних видів птахів до відтворення в умовах обмеженого людського втручання.
Варто зазначити, що нещодавно науковці з Каліфорнійського університету в Мерседі та Корнелльської лабораторії орнітології створили масштабну базу даних – «пташине дерево життя», яка містить інформацію про всі відомі види птахів та їхню еволюцію. У майбутньому дослідники планують розширити цей проєкт, включивши до нього інформацію про всіх тварин на планеті.
Більше новин читайте на GreenPost.







