Догори
Дати відгук

У Чернігові на вулиці поснули п’яні омелюхи, але їх спіткала лиха доля (ФОТО)

Побачивши таку картину, заберіть їх у тепле приміщення й залиште у тихому та темному місці до повного протверезіння.

2 хв на прочитання09 Січня 2023, 13:49
Поділитись:

У Чернігові на вулиці Героїв Чорнобиля побачили непритомних омелюхів, які лежали на землі. Місцеві зоозахисники пояснили, що омелюхи при похолоданні накинулись на ягоди, переїли і попадали від інтоксикації.

Євген Руденко, адміністратор кількох Фейсбук-сторінок про тваринний і рослинний світ України, пояснює, що з омелюхами такі історії взимку трапляються часто, а особливо в теплі зими, бо основу їх зимового раціону становлять різноманітні ягоди, які під час тривалих відлиг починають бродити.

«Скуштувавши багато таких ягід, птахи п'яніють і засинають, падаючи при цьому на землю в повній відключці. Сам по собі цей стан для птахів не є загрозливимпротверезівши, пташки просинаються та летять собі геть. Але для них у такому стані є дві великі загрозихолод і хижаки. Якщо на вулиці морози, то пташки банально замерзнуть і загинуть, так само, як замерзають узимку п'яні люди на вулицях. Ну і, звісно, птахи у відключці — то ласий гостинець для бродячих котів, собак і навіть міських ворон та граків», — розповідає Євген Руденко.

Відомо, що омелюхів із фото спіткала лиха доля. Фельдшер із Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини Тіна Литвиненко повідомила, що 14 пташок убиті.

«Їх розчавили. Якби якась одна пташина — можна було би подумати, що випадково, хтось не побачив... ну, буває. Неуважність. Але ж таке враження, ніби їх потоптали навмисне. Зараз робитиму розтини, кожного продивлюсь більш уважно. Зламані дзьоби, лапи, розриви внутрішніх органів — це те, що видно відразу. Тобто не від падіння і не хижаки. Просто роздавили», — журиться вона.

Аби такого не повторювалося, Євген Руденко радить тим, хто побачить таку картину та має можливість і бажання, зібрати пташок у картонну коробку («або декілька коробок, бо це не шпроти, а живі тварини і під час прокидання їм буде потрібне місце») та забрати їх у тепле приміщення, де залишити у тихому та темному місці до повного протверезіння.

«Після чого можна сміливо, із приємним почуттям виконання місії по врятуванню тваринок, випускати їх на волю», — говорить Євген Руденко.

Також ми писали про незвичайну знахідку: у шлунку динозавра знайшли рештки його останньої жертви.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost