У 2021 р. на світ чекає чотири затемнення
Місячне затемнення настає, коли Місяць входить у конус тіні від Землі. Воно буває повним, коли супутник повністю входить у тінь Землі, і частковим — коли Місяць входить тільки у півтінь планети.
У 2021 році жителі різних куточків Землі зможуть спостерігати два сонячних і два місячних затемнення. Так, затемнення можна буде спостерігати у таких місцях:
26 травня — повне місячне затемнення. Його буде видно у Східній Азії, Австралії, Тихому океані, Північній і Південній Америці.
10 червня — кільцеподібне сонячне затемнення. Його максимальну фазу зможуть побачити на території Канади, Гренландії та Росії. Часткове затемнення спостерігатимуть у Північній Америці, Європі та Азії, у тому числі в Україні.
19 листопада — часткове місячне затемнення. Його буде видно у Північній і Південній Америці, Східній Азії, Австралії, Тихому океані.
4 грудня — повне сонячне затемнення в районі Антарктиди. Частково його зможуть спостерігати в Антарктиці, Південній Африці та на півдні Атлантики.
Місячне затемнення настає, коли Місяць входить у конус тіні від Землі. Воно буває повним, коли супутник повністю входить у тінь Землі, і частковим — коли Місяць входить тільки у півтінь планети.
Необхідними умовами настання місячного затемнення є повний місяць і близькість Місяця до вузла земної орбіти.
Сонячне затемнення відбувається, коли Місяць повністю або частково закриває Сонце від спостерігача на Землі. Сонячне затемнення можливо тільки у молодика, коли сторона Місяця, повернена до Землі, не освітлена, і саме небесне тіло не видно.
За повного сонячного затемнення можна спостерігати планети та яскраві зорі, а також сонячну корону, яку зазвичай не видно.
Під час кільцеподібного затемнення Місяць перебуває на більшій відстані від Землі, ніж під час повного затемнення, і конус тіні проходить над земною поверхнею, не досягаючи її.
Нагадаємо, у понеділок, 14 грудня відбулося єдине цього року повне сонячне затемнення. Повну фазу затемнення вперше було видно о 9:32 EST (16:32). Ширина місячної тіні на земній поверхні становила приблизно 90 кілометрів