Догори
Дати відгук

Сьогодні відбудеться єдине у цьому році повне сонячне затемнення

Повне затемнення матиме ширину приблизно 90 кілометрів і має пройти на схід через Чилі і Аргентину.

1 хв на прочитання14 Грудня 2020, 11:33
Поділитись:

У понеділок, 14 грудня відбудеться єдине цього року повне сонячне затемнення. Повну фазу затемнення вперше буде видно майже за годину - о 9:32 EST (16:32). Ширина місячної тіні на земній поверхні становитиме приблизно 90 кілометрів, про це повідомляє Space.com.

Зазначається, що затемнення зможуть спостерігати жителі південної частини Тихого і Атлантичного океанів, Чилі та Аргентини. Водночас часткове затемнення буде видно з більш широкої області Тихого океану, Південної Америки і Антарктиди, воно розпочнеться о 08:33 EST (15:33 за Києвом).

Повне затемнення матиме ширину приблизно 90 кілометрів і має пройти на схід через Чилі і Аргентину.

Максимальне затемнення очікується об 11:13 EST (18:13 за Києвом). Це станеться на північний захід від села і муніципалітету Сьєрра-Колорада в Аргентині.

Повне сонячне затемнення завершить свій хід по Землі о 12:54 EST (19:54 за Києвом). Спостерігати часткове сонячне затемнення земляни зможуть до 13:53 EST (20:53 за київським часом).

В Україні це явище можна буде подивитися лише онлайн.

Нагадаємо, 9 грудня сталося потужне магнітне явище: перші хмари сонячної плазми прийшли в навколоземний простір приблизно о 3-4 годині ранку 9 грудня, а основне ядро ​​викиду досягне орбіти Землі ближче до півночі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.