Поляна — найстаріший бальнеологічний курорт Закарпаття, йому понад 130 років. Останніми роками тут з'явилися кілька лижних витягів, чимало приватних готелів і пансіонатів.
До 2001 року тут працювали лише профспілкові санаторії, а приватних не було. Згодом ситуація кардинально змінилася. Сьогодні у Поляні 49 готелів, 18 з яких мають ліцензію на лікування мінеральними водами.Тепер Поляну називають курортом для багатих арабських шейхів.
За словами голови Полянської ОТГ Івана Дрогобецького, людям зі скромним достатком пропонують відпочинок у Домініканській республіці, а не у Поляні.
«Доба проживання у деяких люксових готелях — майже тисяча доларів! Я був шокований цим і мав серйозну розмову з власниками закладів. Сказав, що полянцям дешевше відпочити у «ріксосній» Туреччині на системі «все включено», ніж випити в себе мінеральної води. Запитав готельєрів, чим дивують туристів за таку плату? Невже там подають на сніданок лобстерів, устриць, чорну ікру, чи, можливо, номери оздоблені золотом? Виявилося, харчування й сервіс не відповідають ціні. Але власники не знизили ціну, не маємо на них впливу», — розповів голова ОТГ.
Оскільки ціни на відпочинок у Поляні вищі, ніж у Еміратах, із українців тут відпочивають заможні «айтішники», а також керівництво державних компаній, наприклад, «Енергоатом» і «Київський метрополітен». Серед відпочивальників є й багаті українські аграрії.
«80 % мешканців Поляни живуть за рахунок туризму, — наголошує Іван Дрогобецький. — Ціни за оренду кімнати — від 500 до 2,5 тисячі гривень за добу. Хочеш поснідати — за додаткову плату».
Серед туристичних «фішок» Поляни — фабрика бринзи, оленяча та страусина ферми, кінні маршрути, поїздки на джипах і квадроциклах. Екскурсоводи ведуть туристів у гори, на полонини, показують унікальні озера.
До слова, лікарі розповіли, які сім аналізів потрібно здавати щороку жінкам.