Догори
Дати відгук

Лікарі розповіли, які сім аналізів потрібно здавати щороку жінкам

Важливо проходити тестування раз на рік.

3 хв на прочитання22 Липня 2021, 08:40
Лікарі розповіли, які сім аналізів потрібно здавати щороку жінкам Лікарі розповіли, які сім аналізів потрібно здавати щороку жінкам
Поділитись:

Вчасно діагностувати можливе захворювання на ранній стадії завжди краще, ніж потім лікувати його. І, хоча більшість людей не любить ходити по лікарях, рекомендується ці сім аналізів і тестів здавати систематично. 

Якщо ви справді дбаєте про своє здоров’я, то регулярно проходите обстеження, навіть якщо немає будь-яких тривожних симптомів. Допомогти виявити потенційну проблему можуть аналізи крові і спеціальні тести. 

Які аналізи рекомендується здавати обов’язково

Звичайна перевірка передбачає аналізи крові, які можуть показати наявність захворювань. Ось перелік важливих аналізів для жінок.

Цукор у крові

Підвищений показник глюкози (цукру) у крові є сигналом того, що організм або не виробляє в необхідному обсязі інсулін — гормон, що постачає цукор у клітини для отримання енергії, або не використовує інсулін належним чином. Підвищений цукор може свідчити про розвиток діабету/преддіабету.

Важливо перевіряти показник глюкози натще раз в рік і навіть частіше, якщо у пацієнта гіпертонія.

Ліпідна панель

Дослідження покаже вміст холестерину та тригліцеридів, щоб мати уявлення про ризик розвитку кардіологічних недуг. Важливо проходити тестування раз на рік.

Щитоподібно-стимулюючий гормон (ТТГ) і тест Т4

Щитоподібна залоза виробляє гормони, що відповідають за обмін речовин. У жінок частіше діагностується дефіцит активності щитовидки (гіпотиреоз) або, навпаки, її гіперактивність (гіпертиреоз). Тести TSH і T4 покажуть вміст гормонів, щоб зрозуміти, як функціонує щитоподібна залоза.

Симптоми збоїв роботи щитовидки: стомлюваність, посилений апетит, надчутливість до холоду, слабкість м’язів, ламкість волосся та нігтів, проблеми з вагою.

Вітамін D (25-гідроксівитамину D)

Вітамін D важливий для міцності кісткової тканини та інших функцій організму. Від його нестачі зазвичай страждають люди похилого віку.

Залізо/ферритин, вітамін B12, магній

Ці речовини та мінерали важливі для нормальної роботи організму, тому корисно систематично контролювати їх зміст.

Біохімічний аналіз крові

Цей аналіз передбачає цілий ряд показників: стан електролітів і гідратації, робота нирок, печінки та клітин крові. Названі показники необхідно моніторити за гострої або хронічної інфекції, недокрів’ї та проблемах зі згортанням крові.

Маркери запалення: С-реактивний білок і гомоцистеїн

С-реактивний білок вказує на ступінь запалення в організмі. Навіть легке підвищення значення CRP пов’язано з ризиком таких недуг, як кардіологічні патології, депресія. А високий рівень може свідчити про фізичну травму, емоційний або окислювальний стрес, інтоксикацію, алергію.

Підвищений показник гомоцистеїну (це амінокислота) свідчить про ймовірність інсульту та кардіосудинних недуг, здатності виводити токсини з організму та виробляти нейротрансмітери.

Джерело:  Час-Дій. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.