- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Ціни на картоплю в Україні цього року будуть вигідними для фермерів, але високими для споживачів
Ціни на картоплю в Україні цього року будуть вигідними для фермерів, але високими для споживачів
Прогнозується зростання цін на картоплю до 20 грн/кг.

На ринку картоплі в Україні очікуються значні цінові коливання протягом поточного сезону, що, за прогнозами, матиме неоднозначні наслідки як для виробників, так і для кінцевих споживачів. Таку думку в інтерв'ю виданню SEEDS висловив Андрій Марущак, комерційний директор компанії "Ван Дайк Технікс". Експерт вважає, що початкова ціна на картоплю може сягнути 20 грн за кілограм, що вже є собівартістю виробництва, а в роздрібних мережах вартість буде ще вищою.
Марущак прогнозує, що у період з вересня по кінець жовтня-листопада ціни можуть тимчасово знизитися до 15, а можливо, навіть до 12 грн/кг. Це традиційно пов'язано з періодом активного продажу картоплі безпосередньо з полів, коли фермери ще не закладають її на тривале зберігання. Однак цей період низьких цін буде недовгим і завершиться з настанням перших заморозків, після чого вартість картоплі знову може зрости.
Однією з ключових причин очікуваного зростання цін комерційний директор "Ван Дайк Технікс" називає суттєвий дефіцит якісного насіннєвого матеріалу в Україні цього року. Це змусило багатьох фермерів використовувати для посадки власноруч вирощене насіння або ж купувати його у сусідів, що не завжди гарантує високий урожай. Андрій Марущак підкреслює, що використання сертифікованого насіння від великих насіннєвих господарств є запорукою стабільного врожаю, проте вартість такого насіння у першій репродукції сягала 48 грн за кілограм. Враховуючи такі витрати на посадковий матеріал, собівартість вирощеної картоплі не може бути низькою, що безпосередньо впливає на кінцеву ціну для споживачів. Таким чином, фермери, які змогли інвестувати в якісне насіння, матимуть можливість отримати хороший прибуток, в той час як споживачам доведеться готуватися до зростання витрат на цей важливий продукт харчування.
Більше новин читайте на GreenPost.







