Із початку війни російська влада всіляко уникає слова «окупація» стосовно своїх дій в Україні. Насправді це слово точно визначає те, що відбувається, — Путін не просто ввів війська на територію сусідньої держави, а ще й призначив туди управлінців ззовні. Це з’ясував «Проект».
Після окупації в «урядах» «ДНР», «ЛНР», Херсонської, Запорізької та Харківської областей призначили 36 осіб. Із них лише троє були громадянами України, решту (майже 92 %) делегували з Росії.
«Якщо ці регіони справді хочуть до складу Росії, навіщо було надсилати їм так багато зовнішніх управлінців?» — запитують у виданні.
Від загальної кількості вищих чиновників росіян теж чимало. Серед «міністрів» «ЛНР» їх 20 % (5 міністрів із 24), у «ДНР» — 40% (11 міністрів із 25). У Херсонській області росіяни становлять 75 % створеного «уряду» (5 міністрів із 7), на Запоріжжі всі «міністри» — 100 % (всього 5 осіб). На Харківщині встигли призначити лише «главу уряду» — теж із Росії, доки українська армія не звільнила цей регіон.
Громадянам Росії доручили найважливіші галузі: промисловість, торгівлю, сільське господарство, вугільну й енергетичну сферу, освіту, медицину та молодіжну політику.
Чиновники, що їдуть в Україну, відносно молоді, середній вік 33 призначенців — 42 роки. Наймолодшому – 29 років. У більшості — рівні біографії чиновників: навчання у вузі, робота в регіональних органах влади і на посадах у федеральних міністерствах.
10 осіб із 33 або закінчили «Програму кадрового резерву» при РАНГіДС, відому також як «школа губернаторів», або були фіналістами конкурсу «Лідери Росії». І «школа губернаторів», і управлінський конкурс — проекти першого заступника глави адміністрації президента Сергія Кирієнка.
Росіяни працюють не лише в урядах областей, а й у створених для вирішення оперативних управлінських питань військово-цивільних адміністраціях (ВЦА) — лише таких шість осіб. А також у меріях міст і районів.
Тим часом Путін не виявляє ніякого поспіху у визнанні результатів псевдореферендумів, на це є певні причини.
Також ми розповідали про цікаві цифри з «референдумів» на окупованих українських територіях (ФОТО).
Окрім того, ми писали про голосування «на пеньках»: який путінський «сакральний сенс» у фейкових референдумах.