Догори
Дати відгук

Цікаві цифри з «референдумів» на окупованих українських територіях (ФОТО)

«Старе правило: розумні диктатори малюють собі 66 %, дурні — 99 %».

3 хв на прочитання28 Вересня 2022, 15:48
Поділитись:

Псевдореферендуми «про приєднання до Росії» на тимчасово окупованих українських територіях, проведені під дулами автоматів, незаконні навіть за російським правом. До того ж із погляду елементарної математики в цій «формулі успіху» просто не складаються цифри. Про це розповідає Центр стратегічних комунікацій.

Наприклад, 26 вересня призначена Москвою «влада» Запорізької області повідомила, що станом на 20.00 явка «виборців» при необхідних 50 % склала 66,43 %. Таким чином, цей захід оголошено таким, що відбувся.

Насправді ж населення Запорізької області — 1 млн 687 тисяч осіб. Населення адміністративного центру області — міста Запоріжжя, яке не окуповано російською армією — близько 750 тисяч осіб.

Станом на початок липня область покинули 80 % населення. Про це повідомив очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Щоб отримати 51 %, мали б проголосувати всі жителі окупованих територій, які мають право голосу. Але це неможливо, якщо врахувати біженців.

Для того, щоб намалювати «явку» окупанти, навіть, влаштували фейкове голосування на псевдореферендумі в Енергодарі, видаючи завезену масовку за персонал захопленої ЗАЕС.

Натомість, за результатами дослідження Центру соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, 87 % жителів Енергодару не підтримують приєднання Запорізької області до Росії. Вибірка складала 1160 респондентів.

Опитування, проведене 19-22 вересня показало, що 74 % енергодарців, які проживають на тимчасово окупованій території, не планують брати участі в голосуванні на псевдореферендумі, 16 % готові особисто відвідати дільниці для голосування в разі їх створення, 10 % — не визначилися.

87 % респондентів висловилися проти виходу Запорізької області зі складу України та входження її до складу Росії, 6 % – за вихід і приєднання до її складу, 7 % – не визначилися.

Додамо також, що це не єдине «недопрацювання» Кремля, коли легко перевірити оприлюднені ними цифри.

Наприклад, за результатами «референдуму» по Херсонщині 12 % (тобто, як кажуть окупанти, 655 осіб) прийшли на «вибори» з усієї області. за такою логікою на Херсонщині живе 5400 людей. Проте до 24 лютого в Херсонській області проживало понад 1 млн населення. Тобто ті 655 людей, що «голосували», становлять приблизно 0,06 % від офіційного населення.

Також за результатами голосування у «ДНР» 99,23 % голосів «за», у «ЛНР» — 98,42 %. Однак за «офіційною статистикою» в «ЛНР» живе 1,39 млн людей, а на дільниці прийшло 1,662 млн — майже на 300 тисяч більше. У «ДНР» схожа ситуація: все населення «республіки» становить 2,2 млн осіб, включаючи неповнолітніх дітей, а в псевдореферендумі нібито взяло участь 2,1 млн осіб.

«Старе правило: розумні диктатори малюють собі 66 %, дурні — 99 %», — жартують у соцмережах.

Окрім того, те, що з цифрами «хімічили», помітно навіть без гугла. Достатньо глянути на репортаж про явку на фейковий референдум: за російською математикою, 77,12  більше, ніж 83,61.

Тим часом у соцмережі потрапили фото, на яких на псевдореферендумах рашисти рахують порожні бюлетені. Звісно, це дає змогу забезпечити які завгодно цифри.

Таким чином очевидно, що результати фейкових референдумів відірвані від реальності, заздалегідь визначені в Москві та просто «спущені» на місця.

Ми вже писали про голосування «на пеньках»: який путінський «сакральний сенс» у фейкових референдумах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Відсутність електрики, води й тепла: який компонент перетворює це на смертельне комбо
2 хв на прочитанняВчора
У разі надзвичайної ситуації, у київських квартирах зіллють воду з батарей
2 хв на прочитанняВчора
Фото: ЮНІСЕФ
Через надзвичайну ситуацію у Ладижині, пацієнтів лікарні транспортують у сусідню ЦРЛ
1 хв на прочитання29 Листопада 2022
Із настанням кліматичної зими ЗС РФ починають гинути від обмороження та гіпотермії просто в окопах — експерт (ВІДЕО)
2 хв на прочитання28 Листопада 2022
Чотири причини неефективності ударів по національних системах електропостачання: американський досвід
3 хв на прочитання28 Листопада 2022
В Чорному морі з'явився ракетоносій з 8 «калібрами» на борту - ОК «Південь»
1 хв на прочитання28 Листопада 2022
Вночі прилетіло понад 30 снарядів: ворог накрив «Градами» Дніпропетровщину
1 хв на прочитання28 Листопада 2022
Росія готується вивезти з Луганщини понад 10 тисяч українських дітей
1 хв на прочитання27 Листопада 2022