Догори
Дати відгук

Тривожність і депресія загрожують розвитком серйозної хвороби

Вчені припускають, що головна ознака і можлива причина розвитку хвороби Альцгеймера - це накопичення всередині клітин мозку патогенного білка бета-амілоїду

3 хв на прочитання25 Листопада 2020, 08:57
Поділитись:

Вчені виявили, що у тих пацієнтів з хворобою Альцгеймера, які часто відчувають депресію і тривожність, захворювання може розвиватися швидше. Про це вони розповіли на щорічній конференції Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).

"Ми поки ще погано розуміємо те, як саме згасання гостроти розуму і тривожні стани пов'язані між собою. Тобто поки не зрозуміло, чи є ці психічні порушення одним із симптомів хвороби Альцгеймера, виникнення якої пов'язано з тим, що пам'ять її носіїв згасає, або ж тривожні стани прискорюють розвиток деменції самі по собі ", - розповіла Марія Спампінато, професор Медичного університету Південної Кароліни (США) і один з авторів дослідження.

Вчені припускають, що головна ознака і можлива причина розвитку хвороби Альцгеймера - це накопичення всередині клітин мозку патогенного білка бета-амілоїду. Він являє собою обривки білка APP, який грає важливу роль у формуванні зв'язків між нейронами. За поки невідомих причин процес переробки цього білка порушується.

Вчені давно намагаються зрозуміти, що саме служить причиною розвитку хвороби Альцгеймера або ж прискорює її появу. Наприклад, за останні роки біологи знайшли десятки генетичних факторів ризику, які підвищують вірогідність її розвитку. Найбільшим з них поки залишається варіація E4 в гені APOE. Якщо у людини з'являється дві її копії, шанси на розвиток старечого слабоумства виростають в 15 разів.

Спампінато і її колеги відкрили ще один можливий фактор ризику, який може прискорювати розвиток хвороби Альцгеймера. В ході свого дослідження вони аналізували знімки МРТ мозку трьох сотень людей похилого віку, з легкими порушеннями роботи пам'яті і свідомості.

За час спостереження у 72 з них діагностували повноцінну хворобу Альцгеймера. Стан інших пацієнтів не змінився. Завдяки цьому вчені простежили за тим, як різні чинники, в тому числі наявність або відсутність варіації E4 в гені APOE, впливають на швидкість розвитку цього захворювання.

Так вчені називають психічні розлади, при яких людина починає постійно і неконтрольовано хвилюватися і панікувати без істотних на те причин. Нейрофізіологи припускають, що тривожні стани виникають через порушення в роботі мигдалеподібного тіла мозку, яке відповідає за обробку страху та інших емоцій.

Як саме ці психологічні розлади можуть бути пов'язані з прискореним розвитком хвороби Альцгеймера, вчені поки не можуть точно сказати. Подальші спостереження за тим, як буде змінюватися структура мозку і ясність свідомості добровольців в найближчі роки, допоможуть їм знайти відповідь на це питання.

Між тим, вчені Університету охорони здоров'я Південної Флориди створили вакцину, яка повинна допомогти людям з хворобою Альцгеймера, смертельно небезпечної і невиліковної форми деменції.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання4 години тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання5 годин тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання6 годин тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання7 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання8 годин тому