Тропічні рослини із ботсаду Гришка не переживуть зиму без підтримки мікроклімату
Заклад може втрати більшу частину колекції через вимушені майбутні блекаути, які прогнозують на зиму.
Співробітники Національний ботанічний сад ім. Гришка у Києві б'ют на сполох. Заклад може втрати більшу частину колекції через майбутні блекаути. Ботсад не має джерел резервного живлення для теплових насосів, які обігрівають оранжерею. Про ризики, пов'язані з дефіцитом електроенергії в Україні, пише видання The Guardian.
4 тисячі тропічних і субтропічних рослин із колекції Ботанічного саду імені Миколи Гришка перебувають під загрозою через постійні руйнування української енергетики. Серед них – бромелії, тілландсії, зірковики, орхідеї, азалії.
Є, зокрема, рослини, привезені прямо з осередків розмноження у природі. Також у ботсаді росте 45 видів орхідеї із В’єтнаму, де середовище їхнього існування знищили. Українські фахівці розмножили їх та повернули на батьківщину. Тобто, абсолютно унікальні рослини з історією.
Науковці ботсаду наголошують, рослини із тропіків та субтропіків не здатні витримувати температури, нижчі за +10℃. Під час відключень світла у лютому один із видів азалії, виведений у Німеччині в 1930-х роках, втратив більшу частину листя.
Більше новин читайте на GreenPost.