Млинці та налисники завжди були в топі українських страв поряд з борщем та варениками. І це круто! Нам готують їх в дитинстві, а потім ми дорослішаємо та готуємо їх для своїх друзів та рідних. Це наче така нитка смаку, якою всі українці зшиті між собою, об’єднані цією любов’ю. Щоб ми були згуртовані й надалі, пропоную вам сьогодні приготувати налисники з сиром. Євген Клопотенко точно знає, що їх обожнюють практично усі, а якщо ні – цей рецепт точно наверне вас на цей шлях!
ЧИМ ПРИВАБЛИВИЙ ЦЕЙ РЕЦЕПТ НАЛИСНИКІВ?
Як ми звикли готувати цю страву? Зазвичай робимо налисники на молоці або кефірі, інколи тісто робиться і на воді. У начинку з кисломолочного сиру додаємо родзинки або сухофрукти, мак чи навіть свіжі фрукти у сезон. Правильного рецепта тут нема, у кожного класичні налисники з сиром свої.
Для того, щоб вони були ще смачніші, я додаю в начинку яйце. Начинка тоді стає жовтішою, а самі налисники соковитішими. Такі можна додатково обсмажити на пательні з вершковим маслом до рум’яної скоринки, або запекти в духовці.
Якщо не хочете додатковї термічної обробки, просто не кладіть у начинку яйце. Тоді вам треба буде лише сформувати налисники – й одразу можна буде насолоджуватися цим ідеальним українським смаком!
250 г борошна
650 мл молока
3 яйця
2 ст. л. цукру
50 мл олії
дрібка солі
400 г кисломолочного сиру
50 г родзинок
1 яйце (опційно)
2 ст. л. цукру
100 г сметани (для подачі)
60 г вершкового масла (опційно)
КРОК 1
Вбийте у миску 3 яйця і всипте 2 ст. л. цукру. Перемішайте віничком, доки не утвориться невеличка піна.
КРОК 2
Влийте у миску половину молока, тобто 325 мл, додайте 250 г борошна і ретельно перемішайте, щоб не було грудочок.
КРОК 3
Додайте 350 мл молока, що залишились, дрібку солі, 50 мл олії та ще раз добре вимішайте. Тісто має бути однорідним.
КРОК 4
Розігрійте пательню без олії та виливайте тісто по ополонику. Смажте з обох боків, допоки не з’явиться легкий золотавий колір. Я смажив без олії, але за бажанням можете інколи змащувати нею пательню за допомогою кулінарного пензлика.
КРОК 5
Для начинки змішайте 400 г кисломолочного сиру з 2 ст.л. цукру, 1 яйцем за бажанням. Додайте 50 г родзинок. Якщо вони сухуваті, їх варто попередньо замочити в окропі. І знову гарно перемішайте.
КРОК 6
На край кожного млинця викладайте сирну начинку і загортайте у трубочку.
КРОК 7
Краї кожної трубочки підгорніть всередину. Це дозволить начинці триматися всередині. Викладайте на тарілку. Якщо ви не хочете запікати, то вітаю, ви досягли жаданої мети – просто починайте їсти плід свої праці.
КРОК 8
Хочете запекти? То треба трішки ще потерпіти. Розігрійте духовку до 170 градусів. Дно та боки керамічної форми змастіть 10 г вершкового масла. Викладіть в неї налисники. Якщо форма дозволяє, кладіть цілими, якщо ні, то розріжте їх під кутом 45 градусів і за потреби розмістіть у два шари. Зверху змастіть 50 г розм’якшеного вершкового масла. Накрийте форму для запікання фольгою та поставте у розігріту до 170 градусів духовку на 30 хвилин. Готові налисники подавайте зі сметаною чи будь-яким соусом до смаку.